راز چت روم

چت، چت روم، راز چت روم

ماساژ سبب افزایش بهبود عملکرد کمانداران و شطرنج‌بازان می‌شود

محمدرضا سالاریان در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: ماساژ درمانی در ورزش در المپیک مونیخ جایگاه خود را به طور حرفه‌ای مطرح کرد و در همان زمان کشور آلمان توانست با استفاده از ماساژ حرفه‌ای تعداد مدالهای طلای خود را تا 12 مدال افزایش دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که ماساژ در چه‌ رشته‌هایی باعث افزایش بهبود عملکرد ورزشکار می‌شود، گفت: ماساژ درمانی در اکثر رشته‌های ورزشی بویژه در تیروکمان و شطرنج که ورزشکار از نظر روانی نیاز به تمرکز بالا دارد، تاثیر بسزایی دارد. به طوری که اگر ورزشکار یک ساعت قبل از شروع مسابقات ماساژ بگیرد سبب می‌شود تا با تمرکز بالایی در مسابقات شرکت کند و به بهترین نتیجه ممکن دست پیدا کند.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: ماساژ قبل از مسابقات تاثیر بیشتری نسبت به دو نیمه بازی و بعد از آن دارد، به طوری که قبل از مسابقات وقتی ورزشکار ماساژ می‌گیرد تمام عضلاتی که درگیر فعالیت ورزشی هستند از نظر شرایط روانی در آرامش کامل بسر می‌برند و با رفع استرس و تنش ورزشکار می‌تواند با آمادگی خوبی و با تمرکز بالا در مسابقات شرکت کند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا برای کشیدگی عضله، ماساژ مفید است یا خیر؟ خاطرنشان کرد: زمانی که ورزشکار دچار کشیدگی عضله یا لیگامنت شده است ماساژ نه تنها مفید نیست بلکه مضر هم است زیرا در شرایط کشیدگی شدید عضله ماساژ سبب می‌شود تا آدرنالین خون ورزشکار افزایش پیدا کند و درد شدیدی متوجه ورزشکار می‌شود. در حقیقت ماساژ نوعی ورزش غیرفعال و شارژ روحی، جسمی و ریکاوری است که سبب می‌شود تا ورزشکار شرایط بهتری را قبل از مسابقه در جریان مسابقه و بعد از مسابقه پیدا کند.

 

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © 2019 راز چت روم