آثار نمایشی با موضوع جمعیت در یزد حمایت ویژه می شوند

آثار-نمایشی-با-موضوع-جمعیت-در-یزد-حمایت-ویژه-می-شوند

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر عزیزی، ظهر پنجشنبه در جلسه شورای سیاستگذاری سی و دومین جشنواره تئاتر استان یزد با اشاره به ظرفیت‌های فراوان یزد در زمینه های مختلف از جمله هنر نمایش اظهار داشت: ما امروز در سطح کشور بازیگرانی و هنرمندان سرشناس در عرصه سینما، تلویزیون و تئاتر داریم که از افتخارات استان هستند و این نشان دهنده غنی بودن فرهنگ یزدی است.

وی افزود: هنرمندان یزدی می‌توانند با بهره مندی از محتواهای دینی، مذهبی، انقلابی و فرهنگ اصیل یزدی آثار فاخری را در حوزه تئاتر ارائه دهند و ما نیز از این محتواها حمایت خواهیم کرد.

معاون استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تأثیرگذاری هنر سینما و تئاتر در جوامع جهانی، عنوان کرد: امروزه سینماهای هالیوود و بالیوود در سیاستگذاری جهان موثر بوده و دنیا را به واسطه این هنر تصرف کرده اند اما متاسفانه ما در این زمینه علیرغم ظرفیت های غنی فرهنگی غفلت کرده ایم.

عزیزی با بیان اینکه زیرساخت تئاتر در استان تنها سالن سینما و تئاتر نیست بلکه اصلی‌ترین زیرساخت آموزش و تربیت نویسندگان قوی و مستعد است، افزود: در حوزه تئاتر آنچه مدنظر این دولت بوده و در دستور کار قرار دارد، ورود جدی به عرصه نمایشنامه نویسی است زیرا با وجود بازیگران و کارگردانان حرفه ای در استان در زمینه متن و محتوای ارزشمند لنگ می‌زنیم که باید این حرکت از همین امسال شروع شود.

وی، شناسایی استعدادها در مدارس و استفاده از سرمایه های موجود را دو راهکار حرکت در مسیر تربیت نویسنده و نمایشنامه نویس عنوان و تصریح کرد: البته در این میان استفاده از ظرفیت های گروه های بچه های مسجد نیز حائز اهمیت است.

عزیزی ادامه داد: از تئاترهایی که با موضوع جمعیت و جوانی جمعیت اجرا شود، حمایت ویژه صورت خواهد گرفت.

معاون استاندار یزد با بیان اینکه شهرداری ها و شوراهای شهر موظف به ایجاد زیر ساخت‌های هنرهای نمایشی هستند، اظهار داشت: شخصاً موضوع پروژه های در آستانه افتتاح را پیگیری کرده و امیدواریم بتوانیم با این اقدام، بخشی از نیازها در این زمینه را رفع کنیم.