آغاز مأموریت ناوگروه 86 نداجا با مأموریت دریانوردی پیرامون کره زمین

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز در برنامه «صبح پارسی» شبکه جام جم سیما درباره اقدامات نیروی دریایی ارتش در حوزه دریانوردی‌های بین‌المللی اظهار داشت: ما از سال 86 با اتفاقی که برای شناور ما رخ داد که دزدان دریایی شناور ما را سرقت کرده بودند، بنابر دستور فرمانده کل قوا وارد برقراری امنیت کشتیرانی شدیم. ما از آن روز تاکنون حدود 5 هزار شناور خودی را اسکورت کرده‌ایم.

وی افزود: اما نکته‌ای که شاید بازگو نشده باشد و حتی مردم کشورمان و مردم منطقه نیز از آن مطلع نیستند این است که حضور نیروهای مسلح و ما به عنوان دست بلند نیروهای مسلح در عمق اقیانوس‌ها فقط برای برقراری امنیت خودمان نیست بلکه ما به هر شناوری که درخواست کمک داشته باشد، کمک می‌کنیم.

امیر دریادار ایرانی با بیان اینکه سازمان‌های بین‌المللی تاکنون 2 بار از نیروی دریایی ارتش تقدیر کرده‌اند، گفت: ما امروز امنیت دریایی را هم به منطقه و هم به جهانیان هدیه کرده‌ایم. جهانیان باید بدانند که ایرانیان همواره در هر کجا اثربخشی مثبتی دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با بیان اینکه بهترین خبر برای مردم ما اقتدار آنها در عمق دریاها است، تأکید کرد: ما یک دریانوردی‌ ویژه را آغاز کرده‌ایم که به مرور، اخبار آن را اعلام خواهیم کرد و مردم در جریان آن قرار خواهند گرفت. مردم بدانند که نماد مقدس نظام و مردم شریف و بی‌نظیر ما، یعنی پرچم جمهوری اسلامی ایران، در پهنه‌های آبی جهان در حال نمایش است.

وی افزود: ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش با شروع ماه ربیع‌الاول حرکت خود را آغاز کرده و قرار است دور کره زمین را در مجموعه آبی گردش کند تا ان‌شاءالله اقتدار مردم عزیزمان را به همه جهانیان نشان دهد.

امیر دریادار ایرانی، پیام ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش را صلح و دوستی برای همه ملت‌های جهان اعلام و تأکید کرد: اگر مردم پشتوانه نیروهای مسلح باشند، البته نیروی مسلحی که همواره در کنار مردم است، نتیجه آن اقتدار مردم است. یعنی اگر ما امروز در اقیانوس‌ها حضور پیدا می‌کنیم آن کوهی که پشت ما قرار دارد مردم و دعای خیر آنان است.

وی با بیان اینکه موضوع دیگری که باید به آن اشاره کنم حضور همزمان سه ناوگروه در دریاها است، افزود: نکته این حضور، تمام‌ایرانی بودن هر سه ناوشکن (ناوشکن جماران با ناو پشتیبانی رزمی همراه خود در خلیج عدن و دریای سرخ، ناوشکن سهند و ناوشکن دنا) است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به به‌روزرسانی‌های دائمی در این نیرو خاطرنشان کرد: امروز ناوشکن جمهوری اسلامی ایران جماران با ناوشکن جماران سال 1388 بسیار متفاوت است. چرا که ما در حوزه نوسازی به طور دائمی در حال به‌روزرسانی هستیم.

وی ادامه داد: ما در سه حوزه هوا، سطح و زیرسطح حضور دائمی و جدی داریم. هر سه اینها تجهیزات‌محور هستند و همه این تجهیزات باید مطابق با فناوری روز دنیا باشند چون ما دشمنان جدی داریم.

امیر دریادار ایرانی در پایان خاطرنشان کرد: امروز هم در حوزه سطحی، هم زیرسطحی و هم پروازی اتفاقات خوبی رخ داده و تجهیزات ما صد در صد به‌روز است.

انتهای پیام/؛