آقاعلی نژاد: فدراسیونهایی که کار علمی انجام دادند، در جاکارتا موفق‌تر بودند

حمید آقاعلی نژاد در گفت وگو با ایسنا، افزود: نتایج بازیهای آسیایی جاکارتا نشان داد فدراسیونهایی که نگاه علمی به ورزش داشتند و در طی ۴ سال گذشته کار علمی انجام دادند، موفق‌تر از فدراسیونهایی بودند که نگاه سنتی به ورزش داشتند.

متخصص بدنساز تیم جودو گفت: اگر در این دوره از بازیهای آسیایی تیم جودو موفق به کسب دو مدال شد، حاصل کار علمی بود که در این فدراسیون انجام شده است به طوری که حضور نیروهای متخصص در کنار کادر فنی سبب شد تا تیم جودو که در ۴ سال گذشته عملکرد موفقی در بازیهای آسیایی نداشت، در این دوره به دو مدال دست پیدا کند.

وی با اشاره به عملکرد خوب بانوان در این دوره از بازیهای آسیایی خاطرنشان کرد: در این دوره از بازیهای آسیایی بانوان عملکرد موفقی داشتند و ثابت کردند هر چقدر کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه‌ای به بانوان داشته باشند، در المپیک ۲۰۲۰ توکیو جایگاه بهتری از نظر مدال‌آوری خواهند داشت.

آقاعلی‌نژاد افزود: اگر تیم های چین، ژاپن و کره جنوبی همواره جایگاه تثبیت شده‌ای در جدول رده‌بندی بازیهای آسیایی دارند، بخاطر این است که در بحث استعدادیابی، پرورش بازیکنان، آماده‌سازی تیم‌های ملی، تمرینات، مدیریت و برنامه‌ریزی و حتی بکارگیری نیروهای متخصص یک فرایند بلندمدت علمی دارند و بر مبنای رویکرد علمی کارهای خود را پیش می‌برند. در کشور ما متاسفانه چنین حلقه علمی وجود ندارد.

این متخصص بدنساز در پایان تصریح کرد: طی مدت ۲ سالی که تا شروع بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو زمان باقی مانده فرصت خوبی است تا فدراسیونهایی که نتایج قابل توجهی را در جاکارتا کسب نکردند با استارت کار علمی و استفاده از نیروهای متخصص خود را برای المپیک آماده کنند تا به نتایج بهتری نسبت به بازیهای آسیایی دست پیدا کنند.

انتهای پیام