از ممنوعیت سگ‌گردانی بدون قلاده در آلمان تا حمل اجباری کیسه مدفوع سگ!

واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی

عملیات روانی جدید علیه برادری ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها

وداع با هوشنگ ابتهاج در کنار ارغوان

موشک‌های جهاد اسلامی در جنگ اخیر بسیار دقیق بودند

❮❯ از ممنوعیت سگ‌گردانی بدون قلاده در آلمان تا حمل اجباری کیسه مدفوع سگ!

  • ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۵۳
  • اخبار اجتماعی
  • اخبار محیط زیست

از ممنوعیت سگ‌گردانی بدون قلاده در آلمان تا حمل اجباری کیسه مدفوع سگ!

آلمان برای نگهداری از سگ‌ها در خانه و سگ‌گردانی، قوانین بسیار سختگیرانه‌ای وضع کرده از جمله اینکه اگر سگ خود را به پیاده‌روی می‌برید باید کیسه‌های مدفوع سگ را با خود حمل کنید و مدفوع سگ خود را داخل آن بیندازید در غیر این صورت تا ۲۵۰ یورو جریمه میشوید

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ نگهداری از سگ‌ها به عنوان حیوان خانگی در همه کشورهای جهان اعم از کشورهای پیشرفته و در حال توسعه رواج دارد و سگ‌ها به عنوان یکی از حیوانات خانگی در جهان شناخته می‌شوند اما با توجه به اینکه سگ‌ها حامل انواع بیماری‌های مشترک با انسان هستند و در نظر گرفتن خوی وحشیانه این حیوانات، نگهداری یا گرداندن سگ‌ها در معابر شهری نیازمند وضع قوانینی است که حافظ جان شهروندان در مقابل بیماری‌های ناشی از سگ‌ها یا خطر حمله ‌آن‌ها باشد.

در خصوص وضع این قوانین به نظر می‌رسد که کشورهای پیشرفته بهتر از سایر کشورها عمل کرده و با وضع قوانین سختگیرانه موضوع نگهداری از سگ در خانه و سگ‌گردانی را قانونمند کرده‌اند؛ کشور آلمان یکی از الگوها موفق در این زمینه است که در ادامه به برخی قوانین این کشور در حوزه نگهداری از سگ‌ها اشاره می‌کنیم.

1. مالیات نگهداری از سگ

برای نگهداری از سگ در برلین، پایتخت آلمان باید مالیات بپردازید؛ هزینه مالیات برای یک سگ 120 یورو و برای هر سگ اضافی 180 یورو در سال است البته سگ‌های راهنما از مالیات سگ معاف هستند و اگر سگی را از پناهگاه حیوانات بپذیرید، برای یک سال مالیات سگ پرداخت نمی‌کنید.

2. طرح رجیستری!

در برلین، همه سگ‌ها باید در رجیستری سگ (Hunderegister) ثبت شوند که هزینه آن برای ثبت هر قلاده سگ 17.5 یورو است. اگر سگ شما یک نژاد خطرناک مثل Pitbulls, American Staffordshire, Terriers و Bull Terriers باشد باید آن را در اداره نظم عمومی (Ordnungsamt) نیز ثبت کنید که هزینه آن 30 یورو است.

3. تراشه شناسایی

همه سگ‌ها در برلین باید دارای تراشه شناسایی باشند؛ شما باید سگ خود را نزد دامپزشک، مجهز به میکروچیپ کنید که این امر حدود 50 یورو هزینه دارد؛ وقتی سگتان را بیرون می‌برید باید قلاده‌ای با نام، آدرستان داشته باشد که نشان دهد شما مالیات سگ را پرداخت کرده‌اید!

4. مسیر دشوار دریافت مجوز پیاده‌روی بدون قلاده

اگر مجوز پیاده‌روی بدون قلاده (Hundeführerschein) دارید، سگتان باید برچسب سبز رنگ آن (grüne Plakette) را نیز بپوشد؛ برای دریافت این گواهینامه شما باید در کلاس صلاحیت برای صاحبان سگ شرکت کنید. در برلین، برای این کلاس هم باید 80 تا 100 یورو هزینه کنید؛ برای اخذ این گواهینامه شما علاوه بر شرکت در آزمون تئوری، در امتحان عملی باید ثابت کنید که سگتان از دستورات شما پیروی می‌کند.

شما باید گواهی سابقه کیفری،گواهی حسن رفتار از ثبت احوال، بیمه مسئولیت، علامت‌گذاری تراشه و گواهی صلاحیت نگهداری از حیوان را پیش از آن اخذ کرده باشید! در صورت وجود تمام مدارک لازم و قبولی در امتحانات، یک برچسب سبز رنگ با هزینه 52 یورو برای سگ شما صادر می‌شود که باید آن را روی قلاده سگ خود نصب کنید؛ بدون اخذ این گواهینامه فقط می‌توانید سگتان را در پارک مخصوص سگ‌ها، بدون افسار بگذارید وگرنه جریمه می‌شوید!

5. دریافت بیمه مسئولیت سگ!

بیمه مسئولیت سگ در برلین اجباری است؛ این بیمه خسارات ناشی از سگ شما را پرداخت می‌کند. پوشش بیمه سگ شما باید حداقل 1 میلیون یورو باشد! اگر سگ شما یک نژاد خطرناک است، باید مطمئن شوید که بیمه شما نژادهای خطرناک را پوشش می‌دهد. میانگین هزینه بیمه سگ در حدود 60 یورو در سال است.

بیمه درمانی حیوانات خانگی در آلمان اختیاری است اما اگر سگ شما بیمار شود، این بیمه، هزینه‌های گران قبوض دامپزشکی را پوشش می‌دهد. هزینه بیمه حیوان خانگی بستگی به سن، نژاد و جنسیت سگ شما دارد. هزینه پوشش اولیه حدود 240 یورو در سال و هزینه پوشش کامل نیز حدود 720 یورو در سال است!

6. حمل کیسه مدفوع اجباری است!

هنگامی که سگ خود را در برلین به پیاده‌روی می‌برید، باید کیسه‌های مدفوع سگ را با خود حمل کنید! اگر سگ شما مدفوع کرد، باید آن را در کیسه بگذارید و در سطل زباله بیندازید. اگر افسر حیوانات (Ordnungsamt) شما را بدون کیسه بگیرد، می‌تواند شما را از 35 تا 250 یوروی ناقابل جریمه کند!

7. ورود سگ به این اماکن ممنوع!

اکثر کسب و کارها مثل فروشگاه‌های مواد غذایی و رستوران‌ها اجازه ورود سگ‌ها را نمی‌دهند؛ همیشه قبل از اینکه سگ خود را به داخل ببرید باید از کارمندان آن سؤال کنید؛ حضور سگ‌ها در زمین‌های بازی کودکان و در سواحل عمومی مجاز نیست و تنها سواحل خاصی وجود دارد که به سگ‌ها اجازه ورود می‌دهند.

تنها 20 درصد از آپارتمان‌ها در آلمان اجازه ورود سگ دارند؛ شما برای نگهداری سگ در آپارتمان، به اجازه صاحبخانه نیاز دارید. صاحبخانه می‌تواند از پذیرش مستاجر با سگ امتناع کند؛ اگر سگ شما مدام پارس کند یا اگر مدفوع سگ را در مشاعات ساختمان رها کنید، ممکن است از آپارتمان خود اخراج شوید!

"قوانین سخت‌گیرانه هلند برای سگ‌گردانی" و جلوگیری از انتشار آلودگی مدفوع سگ‌ها + فیلم "بمب‌گذاری انگلی" تمام اماکن عمومی شهر‌های کشور با مدفوع سگ‌های باصاحب و بی‌صاحب! تصویب سخت‌گیرانه‌ترین قوانین برای "سگ‌گردانی" در کشورهای مختلف و آزادباش سگ‌‌ها در ایران!

انتهای پیام/

R1609/P/S2,23,25/CT1 واژه های کاربردی مرتبط

  • پایش و نظارت در محیط زیست
  • بحران های محیط زیست

بیشتر بخوانید…

"بمب‌گذاری انگلی" تمام اماکن عمومی شهر‌های کشور با مدفوع سگ‌های باصاحب و بی‌صاحب!
"بمب‌گذاری انگلی" تمام اماکن عمومی شهر‌های کشور با مدفوع سگ‌های باصاحب و بی‌صاحب!
تصویب سخت‌گیرانه‌ترین قوانین برای "سگ‌گردانی" در کشورهای مختلف و آزادباش سگ‌‌ها در ایران!