استاندار خوزستان: تعیین ۴۸ گذرگاه در شلمچه و ۲۴ گذرگاه در چذابه برای عبور و مرور زوار اربعین

به گزارش خبرنگار برنا از آبادان، صادق خلیلیان در خصوص دیدار با استاندار بصره عراق که عصر یکشنبه ۳۰ مردادماه در پایانه مرزی شلمچه به منظور هماهنگی‌های لازم برای برگزاری بهتر مراسم اربعین حسینی انجام شد، اظهار کرد: لازم بود که مسوولین دو کشور هماهنگی‌های لازم برای تسریع و تسهیل عبور و مرور زوار را انجام دهند.

او گفت: امکان های خوبی در پایانه مرزی شلمچه و چذابه آماده شده و پیش‌بینی ما این است که حدود دو میلیون زایر مرز‌های خوزستان را برای شرکت در مراسم اربعین حسینی انتخاب کنند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه پارکینگها، مواکب و گذرگاه‌های مرزی آمادگی لازم را دارند، افزود: ۴۸ گذرگاه مرزی در شلمچه و ۲۴ گذرگاه در چدابه برای عبور و مرور زایرین آماده شده و قابلیت اضافه شدن ۲۴ گذرگاه نیز در دو مرز وجود دارد تا اگر تراکم جمعیت بالا بود دچار مشکل نشویم.

نماینده عالی دولت در خوزستان در پایان بیان کرد: همکاری‌هایی در دو طرف مرز بین ایران و عراق و با حُسن نیت هر دو دولت در حال انجام است تا براساس این هماهنگی‌ها همایش اربعین حسینی به بهترین شکل انجام شود.

لازم به ذکر است که مرز بین المللی شلمچه علاوه بر خدمات رسانی به زوار ایرانی، مرز انحصاری ورود و خروج زوار اتباع خارجه نیز تعیین شده است/انتهای پیام