استاندار قم : آماده‌سازی اراضی 560 هکتاری طرح نهضت ملی مسکن قم آغاز شد

به گزارش خبرگزاری برنا از قم، سید محمدتقی شاه‌چراغی امروز در حاشیه بازدید از مراحل آماده‌سازی اراضی 560 هکتاری طرح نهضت ملی مسکن در شهرک پردیسان، بیان کرد: به‌رغم تاکید مسئولان ملی بر بلندمرتبه‌سازی در طرح نهضت ملی مسکن، با مقاومت مدیران استانی حداکثر تراکم واحدهای در دست احداث قم 5 طبقه در نظر گرفته‌شده است.

استاندار قم بابیان اینکه تلاش شده مشکلات سابق انبوه‌سازی در طرح جدید مسکن تکرار نشود، یادآور شد: برخی معضلات گذشته در خصوص شوارع و پارکینگ در طرح نهضت ملی مسکن به‌خوبی مدیریت‌شده است.

شاهچراغی ادامه داد: واحدهای مسکونی و شوارع اراضی 560 هکتاری در 15 منطقه تقسیم‌بندی شده و به نحوی مدل شهرسازی و معماری آن طراحی‌شده که مشکلی ازنظر سرانه‌های آموزشی، تجاری، فرهنگی، مسجد و سایر نیازهای شهروندان احساس نشود.

وی با تاکید بر اینکه پیمانکاران طرح، اقدامات زیرساختی و استقرار کارگاه خود جهت آغاز عملیات عمرانی ساخت مسکن را آغاز کرده‌اند، گفت: پیش‌بینی می‌شود تا متأهلین واجد شرایط قمی بتوانند از طریق این طرح خانه‌دار شوند.

استاندار قم با تاکید بر اینکه برای عبور قطار سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان از نزدیکی این پروژه حریم موردنظر به‌صورت کامل رعایت شده و هیچ تاثیری بر معماری و شهرسازی طرح نهضت ملی مسکن نمی‌گذارد، تصریح کرد: پیش‌بینی و تاکید مدیریت استان بر تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان در یک بازده زمانی 36 ماهه است.

انتهای پیام