استاندار قم خبر داد: تعیین تکلیف پروژه توسعه چهل اختران بعداز ۱۰ سال

به گزارش خبرگزاری برنا از قم سید محمدتقی شاهچراغی در بازدید از پروژه توسعه بقعه مبارکه چهل اختران، بیان کرد: طرح توسعه چهل اختران از ده سال گذشته به‌رغم اینکه جزء یکی از طرح‌های عمرانی قم بوده، راکد مانده و مشکلات زیادی برای شهروندان و مجاوران آن به وجود آمده است.

وی بابیان اینکه در سفر سال گذشته ریاست جمهوری به قم تصمیمات خوبی برای تکمیل طرح توسعه چهل اختران دیده شد، اضافه کرد: مقرر شده که فاز اول این طرح در یک دوره زمانی چند ماهه آماده و در اختیار زائران قرار گیرد.

استاندار قم با تاکید بر ضرورت تملک چند پلاک باقی‌مانده این طرح، افزود: اگر این طرح در سالهای قبل انجام می‌شد با هزینه بسیار کمتری به سرانجام می‌رسید؛ علاوه بر این طرح در چند محله دیگر نیز طرح‌های توسعه‌ای و بهسازی انجام خواهد گرفت.

وی در پایان اظهار داشت: هیچ‌کدام از برنامه‌ها و طرح‌های سفر رییس جمهوری به قم روی زمین نمانده و تمامی آن‌ها مراحل اجرایی خود را سپری می‌کنند.

استاندار قم بابیان این‌که مساحت کل طرح، هشت هزار و ۵۰۰ مترمربع است، ادامه داد: هفت هزار مترمربع در قالب ساخت صحن و رواق و ۱۵۰۰ مترمربع آن محور دسترسی خواهد بود.

وی با اشاره به مدت‌زمان عملیات اجرایی طرح  افزود: در مرحله نخست طرح احداث فضای صحن شهری، رواق‌های اطراف، تاسیسات شهری و اجرای گذر تاریخی در دستور کار است.

انتهای پیام