استاندار همدان: فوتی‌های هفته گذشته کرونا در استان واکسن تزریق نکرده بودند

وی ادامه داد: اجرای برنامه نمادین از سوی دانشگاه علوم پزشکی برای تزریق واکسن کرونا به زائران اربعین حسینی و بازتاب و انعکاس آن از سوی رسانه ها حرکت ارزشمندی برای ترغیب این افراد به واکسیناسیون است.

استاندار همدان اضافه کرد: با توجه به استقبال بی نظیر مشتاقان اباعبدالله الحسین(ع) برای حضور در پیاده روی اربعین حسینی و بالا بودن میزان تجمع برای پیشگیری از ابتلا به کرونا دست کم باید ۲ هفته قبل از عزیمت به عراق نسبت به تزریق واکسن اقدام شود.

قاسمی فرزاد خاطرنشان کرد: طبق رنگ بندی کرونایی مبنی بر استفاده از ۷۰ درصد ظرفیت اماکن در شهرستانهای زرد، ۵۰ درصد در مناطق نارنجی و ۳۰ درصد در مناطق با رنگ بندی قرمز باید این موارد در اماکن عمومی، محیط های مسقف، ورزشگاه ها و رستوران رعایت شود.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک به ویژه در محیط های مسقف برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، تزریق دُز یادآور، رعایت بهداشت فردی و فاصله گذاری فیزیکی همچنان مورد تاکید است.

استاندار همدان خواستار مطالبه کارت واکسن کرونا دانش آموزان از سوی آموزش و پرورش هنگام ثبت نام شد و اظهار داشت: البته این کار نه به عنوان یک الزام بلکه به عنوان یک کار فرهنگی در راستای ارتقای سلامت دانش آموزان است.

قاسمی فرزاد افزود: اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری با همکاری اصناف و قرارگاه زیستی پیگیری لازم را در زمینه «پی یو آر» کُد انجام دهند همچنین همه تریبون داران و افراد با نفوذ و رسانه ها نسبت به تشویق افراد به تزریق واکسن اقدام های لازم را انجام دهند.

وی خواستار پیگیری برای نصب دستگاه تهویه در مدارس و دانشگاه ها با توجه به زمان باقی مانده تا بازگشایی مدارس شد و تاکید کرد: بازرسی آموزش و پرورش، نوسازی مدارس و پدافند زیستی نسبت به بررسی وضعیت نصب دستگاه تهویه هوا در مدارس بازرسی های لازم را تا پیش از بازگشایی مدارس انجام دهند.

استاندار همدان با قدردانی از پزشکان و پرستاران که با شیوع ویروس کرونا به صورت شبانه روزی برای سلامت مردم تلاش کردند روز پزشک را به آنها تبریک گفت.

قاسمی فرزاد اظهار داشت: هم اینک چهار شهرستان «رزن، درگزین، کبودرآهنگ و اسدآباد» در وضعیت قرمز، شهرستان های «همدان، بهار، فامنین و نهاوند» در وضعیت نارنجی و «ملایر و تویسرکان» در وضعیت زرد هستند.