استاندار : کاهش یافتن شیب ابتلا و بستری های کرونایی در لرستان / وضعیت قرکز کرونایی در ۵ شهرستان

به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ؛ فرهاد زیویار روز شنبه  در حاشیه  جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رییس‌جمهور و با حضور مسئولین و استانداران سراسر کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شده بود ، اظهار کرد: جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا با محوریت بررسی وضعیت استان های کشور به لحاظ بیماری برگزار و در خصوص مباحث مطرح شده تصمیمات لازم اتخاذ شد. 

او افزود: پیاده روی اربعین و سایر مراسمات مرتبط با این روز یکی از محورهای جلسه ستاد ملی کرونا بود که مقرر گردید با توجه به وضعیت بیماری، تمامی اقدامات در زمینه رعایت دستورالعمل های بهداشتی اجرایی شود . 

زیویار  تصریح کرد: تهیه امکانات و تمهید شرایط از دیگر نکات مورد تاکید در جهت خدمت رسانی به زوار اربعین بود و در ستاد ملی کرونا موضوع رعایت فاصله گذاری ها، تهیه ملزومات بهداشتی و سیستم های تهویه اماکن استراحت زوار نیز در دستور کار قرار گرفت . 

استاندار لرستان ادامه داد: نحوه بازگشایی مدارس، دانشگاه ها و سایر اماکن آموزشی در آغاز سال تحصیلی نیز در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و بر ضرورت آموزش دانش آموزان و والدین، رفع نقایص سیستم های تهویه و بهداشتی اماکن آموزشی و همچنین تمهید سایر امکانات مورد نیاز تاکید شد . 

 زیویار در خصوص آخرین وضعیت استان گفت: طبق گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا ۵ شهرستان خرم آباد، بروجرد، الیگودرز، دلفان و پلدختر در وضعیت قرمز و سایر شهرستان ها در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند . 

او بیان کرد: با توجه به روند کاهشی ابتلا و بستری کرونا در استان می توان گفت که این پیک وارد شیب نزولی شده و نسبت به هفته های اخیر تعداد مبتلایان و بستری ها با کاهش مواجه شده است . 

زیویار گفت: متاسفانه تعداد فوتی های کرونا در استان فعلا کاهشی نشده و با توجه به اینکه اکثریت فوتی ها را بیماران زمینه ای و سالمندان شامل می شود، لازم است در این رابطه توجه بیشتری به رعایت دستورالعمل های بهداشتی شده و از دوز یادآور واکسن استقبال شود .

انتهای پیام