افتتاح ۵۲ طرح کشاورزی همزمان با هفته دولت در آذربایجان شرقی


افتتاح ۵۲ طرح کشاورزی همزمان با هفته دولت در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت:۵۲ طرح کشاورزی هم‌زمان با هفته دولت در مناطق مختلف آذربایجان شرقی به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرگزاری موج آذربایجان شرقی، اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اعلام این خبر اظهار داشت: برای اجرای این طرحها در مجموع بیش از ۴ هزار و ۸۵۷ میلیون ریال هزینه شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی 4 طرح کشاورزی نیز در هفته دولت در استان آغاز می شود افزود : برای اجرای این طرحها هم 33 میلیارد و 800 میلیون ریال سرمایه گذاری خواهد شد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی اظهار کرد: طرح‌هایی که در هفته دولت امسال در بخش کشاورزی ۱۸ شهرستان استان افتتاح یا گکنگ زنی می شود ۲۴ طرح به زیر بخش آب‌وخاک، ۱۳ طرح به صنایع تبدیلی، هفت طرح به بخش باغبانی، یک طرح به زیربخش شهرک های کشاورزی، 9 طرح به دام و طیور و دو طرح به زیربخش امور عشایر مربوط است.

وی افزود: این طرح‌ها از محل منابع عمومی و تسهیلات بانکی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و با ایجاد اشتغال پایدار برای یک هزار و 174 نفر و اشتغال غیرمستقیم و تثبیت اشتغال برای ۵ هزار و ۱۵۵ نفر در سال و تعداد خانوارهای بهره‌بردار از این طرح‌ها ۳ هزار و ۷۰۷ خانوار است.

فتحی به برخی از ابرپروژه‌های قابل ‌افتتاح مهم و مؤثر در توسعه اقتصادی بخش کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: شبکه های فرعی ۳ و ۴آبیاری و زهکشی پایاب سدهای آیدوغموش و خداآفرین، سردخانه ذخیره‌سازی و نگهداری مواد غذایی در سردخانه با ظرفیت 3 هزار تن در مراغه، کشتارگاه دام بزرگ با ظرفیت 7 هزار و 500 تن در شهرستان میانه، تولید خوراک دام و طیور با ظرفیت 5 هزار و 500 تن در شهرستان عجب‌شیر، کارخانه تولید و بسته‌بندی عسل، مربا و مارمالاد با ظرفیت یک هزار و 60 تن در شبستر، واحد بسته‌بندی خشکبار و بسته‌بندی انواع گوشت قرمز و سفید با ظرفیت 520 تن در شهرستان بناب و شهرک گلخانه ای عجب شیر از مهم ترین این طرح هاست.