افزایش خدمات درمانی ورزشکاران مدال‌آور در سال جاری

دکتر رضا سعیدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش هزینه خدمات درمانی بیمه ورزشکاران در سال جاری افزود: مبلغ حق عضویت و سقف هزینه ارائه خدمات درمانی ورزشکاران طی ۴ سال گذشته تا به الان بدون هیچ تغییری ثابت و ۱۵ هزار تومان بود، اما امسال در نشست هیأت رئیسه فدراسیون پزشکی ورزشی این مبلغ افزایش پیدا کرد و برای عضویت یک ساله ورزشکاران به ۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد.

او گفت: از امسال که کارت خدمات درمانی بیمه ورزشکاران به صورت اینترنتی شده است، تمام ورزشکاران و مربیان بدون مراجعه حضوری به فدراسیون پزشکی ورزشی و از طریق تلفن همراه خود می‌توانند به سایت فدراسیون مراجعه و نسبت به ثبت‌نام کارت عضویت یک‌سال خود اقدام کنند.

رئیس کمیته خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی ادامه داد: البته با افزایش هزینه خدمات درمانی بیمه ورزشکاران، ۳۳ درصد نیز سقف تعرفه‌ها و هزینه‌های خدمات درمانی افزایش پیدا کرده است، به طوری که اگر در گذشته سقف هزینه درمان مبلغ ۷ میلیون تومان بود در حال حاضر این مبلغ به ۹ میلیون تومان افزایش پیدا کرده و هزینه غرامت نقض عضو نیز به هنگام آسیب‌دیدگی در میادین ورزشی شانزده میلیون و پانصد هزار تومان شده است.

سعیدی در پایان هم‌چنین از افزایش خدمات درمانی قهرمانان و مدال‌آوران در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: در نشست هیأت رئیسه فدراسیون پزشکی ورزشی برای نخستین بار مصوب شد تا سقف پرداخت هزینه‌های خدمات درمانی برای قهرمانان و مدال‌آوران بازی‌های آسیایی، جهانی و المپیک افزایش و خدمات ویژه‌ای به آن‌ها ارائه شود. البته این در صورتی است که ورزشکار از کارت عضویت یکسال خدمات درمانی فدراسیون پزشکی ورزشی برخوردار باشد.

انتهای پیام