امام جمعه زنجان: مردم زنجان در عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) سنگ تمام گذاشتند- اخبار زنجان – اخبار استانها تسنیم | Tasnim

امام-جمعه-زنجان:-مردم-زنجان-در-عزاداری-سرور-و-سالار-شهیدان(ع)-سنگ-تمام-گذاشتند-اخبار-زنجان-–-اخبار-استانها-تسنیم-|-tasnim

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تقدیر و تشکر از عزاداری مردم پایتخت شور و شعور حسینی، اظهار داشت: مردم زنجان در عزاداری سرور و سالار شهیدان(ع) سنگ تمام گذاشتند، چرا که همه ما مدیون خاندان امام علی(ع) هستیم. 

وی با اشاره به اینکه حرکت امام حسین(ع) حرکتی قرآنی بوده، اظهار داشت: بزرگترین شاخصه قیام حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در بعد اجتماعی امر به معروف و اصلاح جامعه بوده است.

امام جمعه زنجان عنوان کرد: “عدم تسلیم شدن در برابر ظلم” بزرگترین درس امام حسین(ع) در کربلا به همه بشریت در طول تاریخ است که همه باید از آن درس بگیریم.

خاتمی گفت:  پشت پرده حمله‌های تروریستی به محافل عزاداری امام حسین(ع) در برخی از کشورهای اسلامی رژیم صهیونیستی قرار دارد.

وی با اشاره به 21 مردادماه روز جهانی جوانان بیان کرد: بزرگترین سرمایه هر جامعه جوانان محسوب می‌شوند و باید به این قشر توجه ویژه‌ای کرد و در این راستا خانواده بسیار با اهمیت است، زیرا نخستین مکان تربیت جوانان خانواده است.

امام جمعه زنجان 22 مردادماه روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی را گرامی داشت و تصریح کرد: همه جامعه باید دست به دست هم بدهیم تا گرهی از کاری مردم بگشاییم و در این راستا مساجد، هیئها و گروه‌های جهادی پایگاه‌های مشارکت های مردمی محسوب می‌شوند.

خاتمی در پایان به 23 مردادماه اشاره کرد و گفت: این روز را به نام روز مقاومت اسلامی می‌شناسیم ، زیرا در این روز در جنگ 33 روزه، مقاومت نتیجه داد و حزب الله پیروز شد و همین امر رژیم صهیونیستی را زمین‌گیر کرد.

انتهای پیام/ح