امام جمعه یزد: اقدامات دشمن تلاش در جهت تفرقه‌اندازی میان مسلمانان است

امام-جمعه-یزد:-اقدامات-دشمن-تلاش-در-جهت-تفرقه‌اندازی-میان-مسلمانان-است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به اینکه امام حسین(ع) در شجاعت، ایثار، عشق به خدا و خوف از خدا برای همه ما شناخته شده است، اظهار داشت: امام حسین(ع) فرمودند که خدایا تو میدانی که دعوا بر سر قدرت نیست و به دنبال به دست آوردن  پست و مقام دنیا نیز نیستیم؛ پرچم دین تو افتاده و آثار حقیقت دین تو در حال از بین رفتن است و زحمات انبیاء و اولیاء در حال هدر رفتن است و ما به دنبال برافراشته کردن پرچم دین تو و از بین بردن فساد در جامعه هستیم.

امام جمعه یزد با بیان اینکه اگر ولی زمان و دین خدا را یاری نکنیم، ظالمان بر ما مسلط می‌شوند، گفت: امروز آمریکایی‌ها، غربی‌ها و صهیونیست‌ها به دنبال تفرقه‌افکنی بین مردم و ضعیف کردن اعتقادات مردم و سلب کردن غیرت دینی هستند و اینها مواردی بود که امام حسین(ع) برای آن جان خود و فرزندانش را فدا کرد.

وی با بیان اینکه اگر ظالمان بر ما مسلط شوند، هیچ رحمی به ما نخواهند کرد و تمام تلاش و اصرار آنها این است که نور پیامبر اکرم و اسلام را خاموش کنند، تاکید کرد: همه امام حسینی‌هایی که امام و انقلاب و دین و امام حسین(ع) را دوست دارند، بدانند که اکنون وقت آن است که دست به دست هم دهند و دین خدا را یاری دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد عنوان کرد: تمام هدف امام حسین(ع) کار کردن برای تقویت دین خدا و برای پیاده کردن منویات رسول خدا(ص) است و کار برای غیر خدا و برای حزب و سیاست به درد نمی‌خورد.

ناصری یزدی ادامه داد: هدف امام حسین(ع) از قیام عاشورا، خوش کردن دل منافقان و معاندان نیست بلکه هدف یاری دین خداست و نباید اجازه دهید کسی از عزاداری ها به نفع خود بهره‌برداری کند و اسلام و مسلمین و قیام امام حسین(ع) را زیر سوال ببرد.

امام جمعه یزد با تقدیر از هیئت‌های مذهبی یزد و مردم عزادار حسینی که در گوشه گوشه شهر و روستا و استان به بهترین نحو ممکن با بیداری و آگاهی عزاداری کردند، افزود: متاسفانه گاهی برخی هیئت‌ها حرکاتی انجام می‌دهند که ممکن است پشت پرده‌هایی داشته باشند اما واقعیت این است که قدری به عمل خود فکر کنند و ببینند هدف آنها از سینه زنی چیست؟ خوشحالی اهل بیت(ع) یا خرسندی منافقان و معاندان؟

وی بر خلوص نیت در میان شعرا، مداحان، وعاظ و عزاداران تاکید کرد و اظهار داشت: اجر و پاداش واقعی با خداست و همگان در مسیر خشنودی خدا و امام حسین(ع) قدم بردارید و با آگاهی به عزاداری بپردازید و در مسیر اهداف قیام عاشورا قدم بردارید و از رضایت خدا غافل نشوید.

انتهای پیام/781/ح