باقری: اردوی هانوفر برای ما مهم است/ تنها یک رقیب خاص نداریم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین باقری در خصوص مسابقات آزاد کشوری و عملکرد ملی‌پوشان تیراندازی در این رقابت اظهار داشت: سطح چهارمین دوره مسابقات آزاد خوب بود به خصوص در بخش آقایان که با رکوردشکنی همراه بود و امیرمحمد نکونام رکورد 634.4 را ثبت کرد که رکورد کشور که قبلا در اختیار خودش بود را 2.4 امتیاز ارتقا داد که این یک امتیاز مرغوب حتی در سطح جهان است. سایر بچه‌ها نیز عملکرد خوبی داشتند.

وی در ادامه افزود: این مسابقات علاوه بر سنجش و آمادگی که هر ماه  در برنامه داریم، یکی از رکوردهای انتخابی ما برای مسابقات جهانی مصر هم بود. البته اردوی تدارکاتی هانوفر آلمان هم در این موضوع تاثیر خواهد داشت. امیدوارم برنامه‌های ما که یکی از مهم ترین آنها برگزاری اردوی هانوفر هست به نحو احسن اجرا شود تا تیم را به حداکثر آمادگی برای حضور در مسابقات جام جهانی مصر برسانیم و تیراندازان بهترین عملکرد خود را داشته باشند.

 سرمربی تیم تفنگ کشورمان تاکید کرد: اردوی هانوفر به سه  لحاظ برای ما  اهمیت زیادی دارد. اول در بحث آمادگی ورزشکاران، دوم به روز رسانی تجهیزات تیراندازی به دلیل این که این رشته کاملا وابسته به تجهیزات است و سوم تهیه مهمات و ساچمه مرغوب. این موارد برای ما بسیار مهم است.

وی در خصوص زمان آغاز دور جدید اردوی تیراندازان گفت: اردوی تیم ملی امروز به پایان می‌رسد و بچه‌ها بعد از یک هفته استراحت از حدود 6 شهریور ماه  دوباره وارد اردو می‌شوند که این اردو تا اعزام ادامه دارد.

باقری در پاسخ به این سوال که سطح مسابقات جهانی مصر را چگونه ارزیابی می کنید و تیراندازان ما برای کسب سهمیه المپیک در این مسابقات در چه سطحی قرار دارند، گفت: این موضوع بستگی به مقدار و میزان آمادگی ما دارد. هرچه خود را به اوج آمادگی برسانیم، شانس ما برای کسب نتیجه و سهمیه المپیک 2024 بیشتر است. رقبای ما هم با تمام وجود تلاش می کنند و آماده می‌شوند. قبلا حریف قدرتمند ما چین بود ولی الان کشورهای اروپایی هم کار می‌کنند و تنها یک رقیب خاص نداریم و رقبا بیشتر شدند. کسب نتیجه به این بستگی دارد که ما چقدر برنامه‌های خود را اجرا کنیم و به حداکثر آمادگی برسیم.

وی در پایان در خصوص زمان اعلام ترکیب نهایی تیراندازان برای حضور در مسابقات جهانی مصر تاکید کرد: برای نفرات اعزامی به اردوی هانوفر  قرار است طی دو روز آینده جلسه‌ای را برگزار کنیم اما برای مسابقات جهانی مصر تا قبل از پایان زمان اعلام شده یک ماه فرصت داریم ولی ترجیح ما این است که زودتر به جمع بندی برسیم. ما در داخل کشور فشنگ به اندازه کافی نداریم تا در تفنگ خفیف اولویت بندی‌ها را مشخص کنیم به همین دلیل احتمال دارد قسمت عمده تیم یعنی دو نفر از  هر رده با رکوردگیری‌ها مشخص شوند و انتخاب دو نفر باقیمانده را منوط به شرایط رشته خفیف قرار دهیم که این سنجش در اردوی هانوفر انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/