برگزاری دوره بدنسازی تخصصی فوتبال در اصفهان

دکتر غلامرضا جهانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری دوره بدنسازی تخصصی فوتبال از ۱۶ تا ۱۸ مرداد در اصفهان افزود: این دوره با هدف دانش‌افزایی مربیان فوتبال سراسر کشور پیش‌بینی شده است و بیش از ۳۰۰ مربی برای شرکت در کلاس ثبت نام کردند که طی دو روز مربیان فوتبال تحت آموزش‌های بدنسازی به صورت تئوری و عملی قرار خواهند گرفت.

وی گفت: سعی داریم در این دوره به مربیان تاکید کنیم که مفاهیم آمادگی جسمانی جدا از تمرینات تکنیکی و تاکتیکی نیست و باید این مفاهیم همچون قدرت، سرعت، انعطاف‌پذیری، استقامت در سرعت و… در جریان تمرینات فوتبال اجرا شود تا موثر واقع شود.

این مدرس بدنساز تصریح کرد: متاسفانه حضور مدرسین بدنساز سایر رشته‌های ورزشی در فوتبال به عنوان مربیان آمادگی جسمانی به دلیل عدم شناخت کافی نسبت به تمرینات فوتبال سبب شده تا تمرینات بدنسازی را بدون توپ و براساس ویژگی‌های حرکتی سایر رشته های ورزشی انجام دهند در حالی که شیوه بدنسازی در تمرینات فوتبال باید همراه با توپ و همزمان با تمرینات تکنیکی و تاکتیکی انجام شود تا مربی به اهداف واقعی خود برسد.

جهانی افزود: دیدگاه فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا بر این است که باید مربیان تمام تمرینات خود را براساس ویژگی‌های حرکتی بازیکنان فوتبال طراحی و اجرا کنند، به طوری که در این تمرینات علاوه بر جسم، توپ نیز باید درگیر باشد تا آمادگی جسمانی در بهبود تکنیک و تاکتیک بازیکنان موثر واقع شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: چون بازی فوتبال ۹۰ دقیقه است باید مربیان بدنساز تمریناتی را طراحی کنند که ضمن ارتقاء قدرت بدنی بازیکنان و بهبود تکنیک و تاکتیک، حجم و شدت آن را نیز همزمان مدیریت و کنترل کنند تا در ۹۰ دقیقه بازیکن مشکلی از نظر بدنی نداشته باشد.

انتهای پیام