بهبود سلامت روانی کودکان مناطق سیل زده در دستور کار پژوهشگاه تربیت بدنی

به گزارش ایسنا، از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی جشنواره ای تحت عنوان جشنواره تابستانه بازی، ورزش و نشاط با هدف توسعه فعالیت بدنی، نشاط و سلامت روانی کودکان مناطق سیل زده برگزار می شود که فاز اول آن به صورت پایلوت در استان خوزستان و پس از آن در استان های لرستان و گلستان نیز برگزار خواهد شد که در صورت موفقیت این طرح شاهد تکرار مجدد آن در استان های مذکور خواهیم بود.

امین غلامی-عضو هیئت علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه بازی در انواع ایستگاه های بازی و ورزش کودکان، انواع بازی های مفرح و پر تحرک، بازی های والد و کودک همراه با موزیک های کودکانه و برنامه های مفرح دیگر از جمله برنامه های در نظر گرفته شده در این جشنواره است، گفت: فاز اول این طرح در دزفول خواهد بود و مربوط به شهرهای مختلف اطراف این منطقه است.

وی ادامه داد: بازه سنی در نظر گرفته شده کودکان سه تا هفت ساله هستند و قرار است با برنامه های مورد نظر سلامت روانی این کودکان تحت تاثیر قرار گیرد که علاوه بر بازی و ورزش درون سالن، آب بازی و ورزش نیز در یک زمین چمن انجام خواهد شد.

به گفته وی وسایل و تجهیزاتی که در این مناطق برای بازی و ورزش کودکان تدارک دیده شده است، به منظور استفاده مجدد نگه داشته می شود تا در صورت برنامه ریزی مجدد برای این کودکان قابل بهره برداری باشد.

انتهای پیام