تأمین مالی بخش اعظم پروژه‌های شهری توسط دولت

به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه مراسم افتتاح بزرگ‌ترین پایانه قطارهای زیرزمینی کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 30 درصد از منابع  مالی پروژه  اکباتان توسط مدیریت شهری جدید تامین شد  و امیدواریم این برنامه و افتتاحیه مقدمه‌ای برای سایر پروژه‌های بزرگ طی شنبه‌های  آتی در قالب شنبه‌های امید و افتخار باشد.

وی افزود: ما در افق 1420 طبق سند حمل و نقل عمومی طراحی‌هایی داریم که میزان جابه‌جایی مسافران با مترو به 30 درصد برسد که این آمار در حال حاضر کمتر از 10 درصد است.

شهردار تهران گفت: توسعه و تکمیل خطوط مترو مانند خط 4، 6 و 7 در دستور کار قرار گرفته و در حال اجرا است تا علاوه بر توسعه مترو گسترش تعداد مسافران را هم شاهد باشیم.

زاکانی با بیان اینکه  بخش عمده ای از منابع مالی ما امروز توسط دولت تأمین می‌شود ، گفت: 15 درصد پیش‌پرداخت برای خرید 630 واگن نیز از سوی دولت محقق شده است.

وی گفت: همچنین دولت خود را مکلف کرده که 900 دستگاه اتوبوس تا عید برای تهران اختصاص یابد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه در حال حاضر 75 درصد حمل و نقل در تهران با خودروی شخصی انجام می شود، گفت: در ایام کرونا استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش یافت که در حال حاضر در تلاش هستیم تغییراتی در این راستا حاصل شود و اقبال استفاده از حمل و نقل عمومی افزایش یابد.

انتهای پیام/