تأکید رئیسی بر لزوم هماهنگی برای پیشگیری توأمان از شیوع آنفلوانزای فصلی و کرونا

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور در جلسه امروز شنبه ستاد ملی مقابله با کرونا، با یادآوری کاهش چشم‌گیر شیوع این بیماری در ماه‌های اخیر، از خدمات کادر درمان و تلاشگران عرصه سلامت قدردانی کرد.

وی در عین حال با توجه به وضعیت نامناسب شیوع کرونا در برخی کشورها، تداوم رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و تزریق دُز یادآور واکسن بر اساس زمان‌بندی متناسب، به‌ویژه در آستانه پاییز و زمستان را ضروری دانست.

رئیس‌جمهور با اشاره به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها پس از 2 سال وقفه، همکاری بیش از پیش وزارت بهداشت با وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری و لزوم برنامه‌ریزی برای پیشگیری توأمان از شیوع آنفلوانزای فصلی و کرونا را مورد تأکید قرار داد.

رئیسی با بیان اینکه “خانواده‌ها در مصونیت‌بخشی هرچه بیشتر فرزندان عزیزمان در برابر کرونا و دیگر بیماری‌های فصلی نقش محوری دارند”، گفت: تمام تدابیر اطمینان‌بخش برای حضور ایمن دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس و اجتماعات علمی با همکاری خانه و مدرسه لحاظ شود.

وی بر همین اساس به مسئولان وزارت بهداشت و رسانه‌ها به‌خصوص رسانه ملی تأکید کرد که بیش از پیش به آموزش، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به‌موقع و کارشناسانه اهتمام داشته باشند.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به دستاوردهای ارزشمند اجرای طرح شهید سلیمانی در ایام اوج شیوع کرونا، آن را تضمینی برای اثربخشی تلاش‌های کادر درمان دانست و با قدردانی از زحمات دست‌اندرکاران این طرح، بر تداوم اجرای آن در زمینه‌های آموزش و پیشگیری و همچنین غربالگری تأکید کرد.

انتهای پیام/+