تداوم اعتصاب غذای اسیر فلسطینی برای 152 روز متوالی

تداوم-اعتصاب-غذای-اسیر-فلسطینی-برای-152-روز-متوالی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، منابع فلسطینی اعلام کردند که «خلیل عواوده» اسیر فلسطینی برای یکصدوپنجاه و دومین روز متوالی به اعتصاب غذای خود ادامه داد.

«خلیل عواوده» در اعتراض به تداوم بازداشت موقتش به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد و شرایط جسمی اش بسیار وخیم است و از درد مفاصل رنج می‌برد و بینایی‌اش ضعیف شده است و قادر به راه رفتن نیست.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که «دلال عوده» همسر خلیل هفته پیش طی اظهاراتی تاکید کرد که شوهرش از درد قفسه سینه و قلب بسیار رنج می‌برد و وضعیتش بسیار وخیم است و هر لحظه احتمال جان باختن وی وجود دارد.

افزایش شمار شهیدان حمله به غزه

«انس خالد انشاصی» 22 ساله امروز جمعه بر اثر شدت جراحت وارده به وی درجریان حمله اخیر ارتش رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسید.

انشاصی در جریان حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به گروهی از شهروندان فلسطینی به شرق «خان یونس»  به شدت زخمی شد که به مجتمع درمانی خان یونس منتقل شد و تحت مداوا قرار گرفت و امروز بر اثر شدت جراحت وارده به شهادت رسید.

با شهادت انشاصی تعداد شهدای تجاوز اخیر ارتش اسرائیل به باریکه غزه به 49 نفر و تعداد مجروحان به 360 تن افزایش یافت.

آمار وزارت بهداشت فلسطین از شهیدان فلسطینی

از سوی دیگر وزارت بهداشت فلسطین از افزایش آمار شهیدان فلسطینی از ابتدا سال جاری 2022 تاکنون به 132 شهید خبر داد.

همزمان «میشل باشله» کمیساریای حقوق بشر سازمان ملل از شهادت کودکان فلسطینی که در جنگ سه روز علیه غزه به شهادت رسیده‌اند، ابراز نگرانی کرد.

بر اساس آمارهای رسمی، 17 کودک در حمله اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه به شهادت رسیدند و دو کودک دیگر نیز طی هفته گذشته، به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در نابلس و الخلیل به شهادت رسیدند.

برگزاری باشکوه نماز جمعه در مسجدالاقصی

هزاران فلسطینی امروز نماز جمعه را در شکوهی هر چه تمامتر در جای جای مسجد مبارک الاقصی اقامه کردند.

نزدیک به 50 هزار فلسطینی ساکن قدس و کرانه باختری و اراضی اشغالی 48 در میان تدابیر شدید امنیتی ارتش رژیم صهیونیستی به منظور اقامه نماز جمعه خود را به مسجدالاقصی رساندند.

این اقدام در حالی صورت می گیرد که شمار زیادی از نظامیان صهیونیست با استقرار در بخش‌های مختلف شهر قدس مدارک شناسایی فلسطینیان را مورد بازرسی قرار دادند.

انتهای پیام/