تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی گامی بلند در توسعه ورزش و مبارزه با کم تحرکی است


تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی گامی بلند در توسعه ورزش و مبارزه با کم تحرکی است

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی را یک گام بلند در توسعه ورزش و مبارزه با کم تحرکی در سطح کشور دانست.

حبیب ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج در آذربایجان شرقی اظهار داشت: تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی گامی بلند در توسعه ورزش و مبارزه با کم تحرکی در سطح کشور خواهد بود چرا که فقر حرکتی علاوه بر آسیب زدن بر سلامت افراد جامعه در کاهش شور و نشاط اجتماعی نیز تاثیر دارد.

وی افزود: تشکیل فدراسیون آمادگی جسمانی در جهت بالا بردن چابکی و فعال کردن ورزش عمومی تاثیر بسزایی دارد و چون بیشتر مخاطبان اصلی این فدراسیون بانوان خانه‌دار خواهند بود چرا که در معرض خطر جدی فقر حرکتی‌اند.

مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی  با تقدیر از وزیر ورزش و جوانان در راستای ایجاد فدراسیون آمادگی جسمانی گفت: من به نیابت از جامعه بزرگ ورزش و جوانان آذربایجان شرقی از این اقدام آینده نگرانه، مدبرانه، تعالی بخش و امیدافزای جنابعالی سپاسگزازی کرده و در راستای پیشرفت و پیشبرد اهداف فدراسیون آمادگی جسمانی از هیچ کوشش و تلاشی در استان آذربایجان شرقی مضایقه نمی کنم.

به گزارش موج، وزارت ورزش و جوانان دیروز اعلام کرد که با هدف افزایش تحرک بدنی و تندرستی افراد جامعه و جبران کم‌تحرکی شدید ناشی از شیوع ویروس کرونا و همچنین افزایش بهره‌وری و چابک شدن فدراسیون ورزش‌های همگانی، فدراسیون «آمادگی جسمانی» با طی مراحل قانونی مستند به جزء ۱۱ بند الف ماده ۴ قانون اهداف و وظایف وزارت ورزش و جوانان و مطابق با آیین‌نامه اجرایی این بند با تایید شورای صدور و لغو مجوزهای فدراسیون‌ها و سبک‌های ورزشی و تایید نهایی وزیر ورزش و جوانان تشکیل شد.

همچنین وزیر ورزش و جوانان در حکمی «علی خلیلی» را به‌ عنوان سرپرست فدراسیون آمادگی جسمانی منصوب کرد.