تعیین شهریه مدارس غیر دولتی بر اساس کیفیت‌بخشی

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی در نشست خبری که امروز برگزار شد، اظهار کرد: عادی سازی مدارس غیردولتی را دنبال می‌کنیم تا تقابل بین مدارس دولتی و غیردولتی اتفاق نیفتاد.

وی ادامه داد: رویکرد مدارس غیردولتی وابسته و رویکرد قرآنی را مدنظر قرار دادیم و آنهایی که دارای صلاحیت هستند را مدنظر قرار دادیم؛ همچنین امکان ایجاد مدارس غیردولتی را در مناطق محروم با کمک خیرین و شهریه پایین فراهم می‌کنیم.

محمودزاده گفت: کیفیت‌بخشی به مدارس غیردولتی مدنظر است تا شهریه بر این اساس به مدارس تعلق گیرد و البته کیفیت بخشی در همه ابعاد مدنظر ما هست.

وی با اشاره به اینکه تولید محتوای زبان در آموزشگاه‌های زبان مدنظر است، افزود: در این راستا سیاست چند تالیفی را دنبال می‌کنیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار با بیان اینکه از برنامه‌های آموزش و پرورش، مردمی‌سازی در حکمرانی نظام آموزش و پرورش است، اظهار کرد: موضوع  مدارس غیرانتفاعی عام المنفعه با همکاری گروه‌های جهادی مدنظر است که یک مدل از این مدارس بعد از هفته دولت در خوب افتتاح می‌شود و خیرین، مدرسه داری می‌کنند. 

وی از بازنگری در آیین‌نامه‌های مرتبط با مدارس هیأت امنایی خبر داد و افزود: در این مدارس مشارکت اولیا به صورت مالی بود اما ما می‌خواهیم مشارکت اولیا در مدارس هیأت امنایی بتواند در جهت راهبرد مسائل آموزشی و پرورشی باشد. 

محمودزاده به وضعیت نیروی انسانی مدارس غیردولتی اشاره کرد و ادامه داد: مصوبه‌ای را در مجلس در حال پیگیری هستیم وچتا وضعیت کارکرد و بیمه آنها مانند معلمان مدارس دولتی با همکاری صندوق حمایت از مدارس غیردولتی صورت گیرد همچنین آموزش ضمن خدمت و استفاده از خدمات رفاهی آموزش و پرورش برای معلمان مدارس غیردولتی از برنامه‌های ماست.

این خبر در حال به روز رسانی است