جانشین نیروی قدس سپاه: مدافعان حرم با یزیدیان قرن 15 جنگیدند/ داعشی‌ها 60 کودک سوری را گردن زدند

جانشین-نیروی-قدس-سپاه:-مدافعان-حرم-با-یزیدیان-قرن-15-جنگیدند/-داعشی‌ها-60-کودک-سوری-را-گردن-زدند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سردار سرتیپ پاسدار محمدرضا فلاح‌زاده شامگاه پنج‌شنبه در آیین گرامیداشت شهدای مدافع حرم که در مسجدالنبی برگزار شد، اظهار داشت: در حالی که امام حسین(ع) و یارانش با یزیدیان قرن نخست جنگیدند، مدافعان حرم با یزیدیان و دنباله‌روهای تفکرهای آنان در قرن 15 مبارزه کردند.

وی داعشی‌ها را فرزندان یزید و معاویه در قرن حاضر توصیف کرد و گفت: در شرایطی که همه فکر می‌کردند که از خباثت و قساوت یزیدیان به تاریخ پیوسته، بار دیگر آمریکا و صهیونیست‌ها با ایجاد داعش یزیدیانی جدید در عصر امروز خلق کردند که به مانند حکومت بنی‌امیه در صدر اسلام هدف آنها نابودی اسلام ناب محمدی(ص) بود که امروز جمهوری اسلامی ایران مروج آن است.

سردار فلاح‌زاده اضافه کرد: اما داعش در شرایطی توانست در سوریه و عراق دست به کشتار و خونریزی بزند که در این 2 کشور مردم پشتیبان و مغز متفکری مانند ولی فقیه ما نداشتند. اما ایران اسلامی به خاطر تدبیر و درایت رهبر معظم انقلاب و وجود سردارانی چون شهید سلیمانی نه تنها گزندی از داعش و یزیدیان زمان ندید، بلکه اردوگاه آنها را با خاک یکسان کرد.

وی ادامه داد: تیپ‌های مختلف حیدریون، زینبیون و فاطمیون که با فرماندهی سردار بزرگ حاج قاسم سلیمانی داعش را در اقصی‌نقاط سوریه و عراق محو کردند، دست‌پروردگان اندیشه‌ای بودند که امام حسین(ع) در تاریخ بنیانگذاری کرد و این تفکر به لطف رهبری امام‌خمینی(ره) و امام خامنه‌ای به نسل ما رسید و به بزرگ‌ترین اهرم قدرت منطقه‌ای ما تبدیل شد.

جانشین نیروی قدس سپاه با بیان اینکه داعشی‌ها مانند اسلاف یزیدی خود با انواع تسلیحات و تجهیزات برای نابودی مسلمانان و شیعیان آمده بودند، گفت: این نیروی پلید که تحت نظر صهیونیست‌ها تربیت شده بودند، 6 هزار خودروی انتحاری داشتند که با انفجار هر کدام از این خودروها تا شعاع یک کیلومتری همه چیز نابود می‌‌‌شد. بنابراین آنها رعب در دل مردم سوریه و عراق انداخته بودند و شیری مانند حاج قاسم این دشمن موذی را قدم به قدم و حساب‌شده از بین برد.

سردار فلاح‌زاده با اشاره به جنایت داعشی‌ها و شباهت آن با جنایات واقعه عاشورا افزود: این نامردان تاریخ در تدمر 60 کودک سوری را گردن بریدند و سر فرمانده ما سردار عبدالله اسکندری را بریده و درست مانند یزیدیان در شهرهای مختلف گرداندند. آنها تصمیم داشتند که بعد از سوریه و عراق ایران را هم تصرف کنند و بعد از گردن زدن مردان زنان و کودکان را به کنیزی ببرند.

وی ادامه داد: اما آنچه همه محاسبات شیطانی آنها را به‌هم زد، وجود رهبری مقتدر، خردمند و بادرایت در جمهوری اسلامی ایران بود که تعیین دقیق خط مشی مبارزه با داعش سرداران دلاور این کشور را به جنگ با داعشی‌ها فرستاد و کار آنها را برای همیشه یک‌سره کرد.

انتهای پیام/