جذب ۳۰ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت/فقط یک مورد مبتلا به آبله میمون داریم

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس بهرام عین الهی،وزیر بهداشت در دیدار صمیمی با خبرنگاران با اشاره به اینکه هزینه واکس سازان ۸ هزار میلیارد  تومان بوده که ۶.۵ میلیارد تومان آن پرداخت شده است.

وی با اشاره به بیماری آبله میمون،گفت:شروع این لیماری به صورت تک گیری ایت و تاکنون در جهان به صورت تک گیری بوده ودر جهان حدود ۳۶ هزار مورد مبتلا شدند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه یک مورد آبله میمونی داشته ایم،افزود:همه متخصصان زنان اجازه دارند که آزمایشات مربوط به تشخیص ناهنجاری کروموزوی را انجام دهند.

عین الهی تاکید کرد:این کار باید فقط توسط متخصصان زنان انجام شود.

وزیر بهداشت درپاسخ به پرسش خبرنگار سلامت فارس درباره آخرین وضعیت استخدامی،بیان داشت:۶۷ هزار نفر را تعیین تکلیف کردیم و  نیاز به همه نبروها در همه حوزه ها داریم.

وی اضافه کرد:جذب نیرو فقط از طریق آزمون استخدامی صورت می گیرداما نیروهای فعال در دوران کرونا در اولویت جذب قرار دارند.

عین الهی متذکر شد: نزدیک به ۳۰ هزار نیرو در سال جاری جذب خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به تولید ۶۵ درصد داروی مورد نیاز کشور توسط  بخش خصوصی،ابراز کرد: ۱۸ سال است که پزشکی خانواده می خواهد در کشور اجرا شود و ما قطعا این را اجرا خواهیم کرد و برای آن برنامه دادیم.

وی برخورد دولتی و اجباری را از دلائل عدم موفقیت پزشکی خانواده عنوان کرد و افزود:قصد دادیم پزشک خانواده را اختیاری کرده و مزایایی برای شرکت بیماران در آن در نظر گرفتیم و قصد داریم در کل کشور آن را اجرا کنیم.

عین الهی با اشاره به اینکه توزیع آموزش در کشور براساس عدالت نبوده،افزود: بحث دسترسی و آمایش در این خصوص را در نظر داریم؛ضمن اینکه ۲۵۰ پروژه بیمارستانی نیمه تمام داریم که آنها را تکمیل خواهیم کرد.

انتهای پیام/