حجت‌الاسلام صدیقی: راستی آزمایی درباره رفع تحریم‌ها و گرفتن تضمین‌های لازم شرط توافق است

حجت‌الاسلام-صدیقی:-راستی-آزمایی-درباره-رفع-تحریم‌ها-و-گرفتن-تضمین‌های-لازم-شرط-توافق-است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی خطیب نماز جمعه این هفته تهران، در خطبه اول نماز جمعه پایتخت طی سخنانی با اشاره به عوامل بروز واقعه عاشورا در سال 61 هجری قمری اظهار داشت:  جامعه اسلامی در دوران سیدالشهدا  به واسطه فاصله گرفتن از غدیر کارش به جایی رسید که پسر پیامبر اعظم به دست خود مسلمانان با ندای الله اکبر به فجیع ترین وضع به شهادت رسید که این نشان می دهد بی خبری، جهالت و فساد و گناه روح و جانشان را آلوده کرده بود و دوری از کانون تقوا، فرقان را از آنها گرفت تا  امام معصوم که تربیت شده دامن فاطمه (س) و بزرگ شده سایه قران عرشی بود را به شهادت رسانند و برای کشته شدن او جشن گرفتند.

وی افزود: وجود این نوع انحطاط و رذالت در جامعه آن زمان ایجاب می‌کرد تا امام حسین (ع) امامت بیان شده آیات قران و ترسیم شده در غدیر را با خون  خود بازنویسی و بازخوانی کند تا دنیا بداند جامعه بدون امام، قانون بدون الگو و تخصص بدون متخصص و کار بدون کارشناس قابل ادامه نیست.  لذا اولین حکمت قیام حضرت سیدالشهدا احیای مسئله امامت بود که جامعه بشری بدون یک امام پسندیده خدا امکان ندارد که به سعادت و وحدت برسد

خطیب نماز جمعه تهران گفت: امروز که سکولارهای داخلی همصدای با خارجی‌ها مسئله امامت را امر زمینی جلوه می دهند  بدون شک این حرکت ادامه حرکت یزیدیان است که از نور امامت واهمه دارند ولی امام راحل با الهام از عاشورای امام حسین از خون‌های پاک جوان‌های این مرز و بوم کمک گرفت و مسئله امام و ولایت را در ایران به صورت یک باور درآورد و امروز مردم ما مسئله ولایت فقیه را یک حرکت در مسیر حرکت ائمه اطهار می دانند و به تعبیر دقیق امام راحل ولایت فقیه استمرار حرکت انبیای الهی است. 

حجت‌الاسلام صدیقی با تاکید بر نقش امر بمعروف و نهی از منکر در پالایش جامعه اسلامی گفت:‌ بی مسئولیتی و بی تفاوتی، نظاره‌گر بودن و ظلم را دیدن و مظلوم را زیر لگد دیدن و کاری نکردن، از گناهان کبیره است و سیدالشهدا از پیغمبر نقل کرد که اگر حکومتی حلال خدا را حرام و حلال خدا را حرام کند و مردم جامعه در برابر او اعتراض نکنند خدا مردم ساکت را با آن ظالم جهنمی یک جا می‌سوزاند لذا امر بمعروف و نهی از منکر هم عامل وحدت و هم زمینه ساز اصلاح در جامعه است و خواص باید فریاد بزنند و مردم نیز زیر پرچم دین مسئولیت پذیر باشند و  عفت، پرهیز از رشوه خواری، معطل نکردن مردم در دستگاه‌های اجرایی، اقامه حجاب را که همان هدف اصلی دین است، سر لوحه کار خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: اسلام یک نظام است و همه احکام اسلام با خون حضرت سیدالشهدا حمایت شده و امربمعروف و نهی از منکر حفاظی برای حفظ احکام دین است که همه مردم و مسئولان باید نسبت به آن التزام داشته باشند. مشکلات هر قدر زیاد باشد قدرت خدا برتر از حجم مشکلات است. در قرآن کریم نسخه‌ای برای رفع مشکلات به صراحت به معتقدان قرآن بیان شده و تصریح شده است که هرکس تقوا داشته باشد خداوند در کار او سهولت و گشایش قرار می‌دهد.تقوای اجتماعی، تقوای حکومتی، مسئولیتی، فرهنگی، اقتصادی و بازاری به طور یقین سختی ها را نرم می‌کند و افراد با تقوا از سختی ها به راحتی عبور می‌کنند و بر دشواری‌ها فائق می‌ایند. 

خطیب موقت نمازجمعه تهران در خطبه دوم نمازجمعه با اشاره به درگیری‌های اخیر نوار غزه و جنایات رژیم صهیونیستی، عنوان کرد: امروز آقای ابوشریف نماینده جهاد اسلامی در مورد این تحولات بیانات خوبی داشتند و مقاومت توانست صهیونیست‌ها را در این جنگ چند روزه مجبور به سازش و عقب‌نشینی کند.

صدیقی گفت: زمانی اسرائیل در جنگ شش روزه در برابر تمام اعراب توانست به پیروزی برسد و در نهایت غرور قرار گرفت. ولی انقلاب اسلامی پیروز شد، حزب‌الله لبنان متولد شد و در جنگ 33 روزه لبنان افسانه شکست‌ناپذیری رژیم صهیونیستی به فضل الهی و با بازوان پرتوان مجاهدین حزب‌الله باطل شد. در جنگ اخیر نیز با آنکه تمام نیروهای مقاومت در میدان حضور نداشتند، جهاد اسلامی در غزه صدها موشک و راکت پرتاب کرد و مزدوران صهیونیست را مجبور کرد که به لانه‌های خود پناه ببرند و مجبور به سازش و آتش‌بس شدند و این نشان‌دهنده توجه و کمک خداوند به کسانی است که در مسیر خدا جهاد می‌کنند.این اتفاقات در ایام عاشورا رخ داد که پیام خاص خود را دارد.

امام جمعه موقت تهران همچنین به پرتاب ماهواره خیام اشاره و افزود: ارسال این ماهواره جزو دستاوردهای جدید علمی کشور بود این ماهواره با همکاری روسیه به فضا پرتاب شد و اکنون داده‌های خود را به پایگاه ایرانی مخابره می‌کند.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات رفع تحریم‌ها و با تاکید بر این‌که ایران همچنان به تعهدات خود عمل می‌کند و از سوی طرف‌های مقابل بدعهدی صورت گرفته است، تاکید کرد: در حال حاضر ایران با یک تیم مجرب، انقلابی و با انگیزه مذاکرات را ادامه می‌دهد. ما بر موضوع اخذ تضمین‌های لازم، رفع تحریم‌ها و راستی‌آزمایی تاکید داریم و در صورتی که این موارد محقق شود آنوقت تیم مذاکره کننده ما به مردم می‌گوید که با ایستادگی و اقتدار شما تحریم‌ها برطرف شد و گشایش‌هایی در ابعاد جدید ایجاد شد.

صدیقی با بیان این‌که در مسیر پیش‌برد اهداف کشور هوشیاری، امیدواری، توکل، اتحاد، ولایت‌مداری و باور به ولایت فقیه بسیار مهم است، اظهار داشت: مردم نیز باید در صحنه حضور داشته باشند و دولت را در رفع مشکلات یاری کند و کمک کند که نقص‌ها و نواقص رفع شود و انتقاداتی که مطرح می‌شود نیز باید سازنده باشد.

خطیب موقت نمازجمعه تهران با بیان این‌که دشمنان در جبهه‌های مختلف با ما جنگ دارند و یکی از ابزار آنها در راستای پیشبرد این جنگ شایعه‌پراکنی و دروغ است، افزود: آنها در راستای پیشبرد این هدف با استفاده از شبکه‌های اجتماعی تلاش می‌کنند آبروی افراد را ببرند می‌خواهند دروغ و شایعه را به خود مردم بدهند به نحوی که مردم احساس فشار کنند.

وی ادامه داد: در همین رابطه مقابله با این شایعه‌پراکنی‌ها، دروغ‌پردازی‌ها، تهمت‌زدن‌ها که در راستای برهم زدن اتحاد، وحدت و اعتماد عمومی کشور است بسیار مهم است.

صدیقی، عنوان کرد: علی‌رغم تلاش‌های دشمنان حضور مردم در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی از نظر کمی و کیفی عظیم بود مردم هم در غدیر و هم در عزاداری‌ها حضور فعالی داشتند و این مردم به برکت خون امام حسین (ع) ان‌شاءالله ایستاده‌اند.

انتهای پیام/