حسین ثوری: نتیجه عملکرد وزارت ورزش و جوانان را می‌توانیم در مدال‌های کسب شده جستجو کنیم

حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس درباره حضور تیم‌ ملی بوکس هند در ایران برای برپایی اردوی مشترک با ملی‌پوشان کشورمان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری برنا اظهار داشت: تیم ملی هند یکی از تیم‌های قدرتمند دنیا است، رنک 3 آسیا و 6 دنیا را دارد. ما خیلی پیگیر بودیم که بتوانیم با تیم هند در ایران یک اردوی مشترک داشته باشیم چرا که هم بار فنی خوبی برای ما دارد و هم یک محک برای ملی پوشان خواهد بود. تیم هند 6 شهریور وارد ایران می شود و به مدت 2 هفته با ما اردو خواهد داشت و امیدوارم که بتوانیم بهره کافی را ببریم.

وی در مورد شرایط ملی‌پوشان برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا بیان کرد: تنها مسابقه رسمی ما در رده بزرگسالان رقابتهای قهرمانی آسیاست که آبان ماه به میزبانی چین برگزار خواهد شد. فکر می کنم بوکس ایران این روزها در بهترین شرایط ممکن قرار دارد. بوکسورهای ما از آمادگی بالایی برخوردار هستند و با توجه به تمریناتی هم که سپری کردند این امید وجود دارد که بتوانند نتایج خوبی را هم در مسابقات کسب کنند. بوکس رشته رکوردی نیست که بتوانیم مدالها را از قبل پیش بینی کنیم اما این اطمینان را می دهم که شاهد عملکرد خوبی از بوکس در قهرمانی آسیا خواهیم بود.   

رئیس فدراسیون بوکس در رابطه با حضور دانیال شه‌بخش در مسابقات بوکس غیرحرفه‌ای نیز توضیح داد: بعد از درخشش دانیال در مسابقات آسیایی و جهانی تعدادی از باشگاه هایی که در این حوزه فعالیت دارند خواهان جذب این ملی پوش بودند، حالا هم مسیر خوبی طی شده است تا دانیال بتواند گام در یک مسیر جدید بگذارد. امیدوارم که تا پایان همه چیز خوب پیش برود چون هم از نظر مالی و هم از نظر ورزشی برای قهرمان بوکس ما بسیار مفید خواهد بود.

ثوری درخصوص ارزیابی خود از عملکرد دولت سیزدهم در حوزه ورزش و جوانان گفت: عزیزان ما در این یک سال تلاش خود را کردند و نتیجه این تلاش‌ها را می توانیم در مدال‌هایی که در این مدت به دست آمده جستجو کنیم. بازیهای کشورهای اسلامی نمونه آخر موفقیت کاروان ورزشی ایران در میادین بین المللی است که بی شک مسئولین ورزش هم در تحقق این اتفاق مثبت بی اثر نبودند.

وی  تاکید کرد: آنچه که در این مدت فدراسیون‌ها را اذیت کرد بحث بودجه و مالی بوده ولی بپذیریم که کشورما با یک جنگ اقتصادی مواجه است، چه سال گذشته و چه امسال که نیمی از آن سپری شد برای جامعه ورزش سخت گذشت اما با همه این موارد از مسئولین رده بالا تا خود ورزشکاران تلاش کردیم نتایج خوبی را کسب کنیم.

انتهای پیام//