خسارت 547 میلیارد ریالی سیل به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری

واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی

عملیات روانی جدید علیه برادری ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها

وداع با هوشنگ ابتهاج در کنار ارغوان

موشک‌های جهاد اسلامی در جنگ اخیر بسیار دقیق بودند

❮❯ خسارت ۵۴۷ میلیارد ریالی سیل به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری

  • ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۶:۱۵
  • اخبار اجتماعی
  • اخبار سفر

خسارت 547 میلیارد ریالی سیل به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری

مدیرکل میراث‌ فرهنگی چهارمحال و بختیاری گفت: جاری شدن سیلاب اخیر باعث وارد شدن ۵۴۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال خسارت به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری این استان شد.

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علیرضا جیلان از خسارت 547 میلیارد و 200میلیون ریالی سیل به بناهای تاریخی و تأسیسات گردشگری چهارمحال و بختیاری خبر داد و گفت: بر اثر جاری شدن سیل اخیر در چهارمحال و بختیاری به 82 بنای تاریخی و تأسیسات گردشگری استان شامل 27 تأسیسات گردشگری، 51 بنای تاریخی و چهار بنای تاریخی گردشگری خسارت وارد کرد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون گل‌ولای و آب‌های موجود در تأسیسات گردشگری و بناهای تاریخی چهارمحال و بختیاری تخلیه و عملیات استحکام‌سازی آن‌ها انجام شده است تا خسارت جدیدی وارد نشود.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اعتبار مورد نیاز به‌ منظور تعمیر و مرمت تأسیسات گردشگری و بناهای تاریخی خسارت‌دیده ناشی از سیل اخیر با اولویت پیگیری، جذب و اختصاص داده می‌شود.

‌خسارت سیل به 220 منزل در محدوده بافت تاریخی 900 هکتاری شهر یزد+عکسمیزان خسارت سیل به امامزاده داوود تا پایان لایروبی امکان‌پذیر نیست

انتهای پیام/

R7482/P/S2,1416/CT12 واژه های کاربردی مرتبط

  • گردشگری
  • سیل
  • وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی