دبیرکل جبهه خلق برای آزادی فلسطین: جهاد اسلامی توانست اهداف اسرائیل از جنگ غزه را ناکام بگذارد

دبیرکل-جبهه-خلق-برای-آزادی-فلسطین:-جهاد-اسلامی-توانست-اهداف-اسرائیل-از-جنگ-غزه-را-ناکام-بگذارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «خالد عبدالمجید» دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین تأکید کرد که «اسرائیل» نمی‌تواند جنبش جهاد اسلامی را تضعیف کند، در حالی که جنبش جهاد اسلامی فلسطین از جنگ اخیر سه روزه  غزه سربلند بیرون آمد.

عبدالمجید در گفت‌وگوی اختصاصی با «اسپوتنیک» گفت: جنگ غزه نتوانست به نفع آمریکا بر معادلات بین‌المللی تاثیر بگذارد.

عبدالمجید تاکید کرد: «رژیم اسراییل از تجاوز علیه نوار غزه اهداف متعددی را دنبال می کرد . اولین هدف در ارتباط با انتخابات اسرائیل است؛ چراکه «یائیر لاپید» نخست وزیر اسرائیل  می خواست با به راه‌انداختن این جنگ و کشتار ملت فلسطین در انتخابات یاد شده به پیروزی برسد .

وی در ادامه افزود: هدف دوم این  جنگ  ارسال پیام به احزاب محور مقاومت بود. جهاد اسلامی توانست اهداف اسرائیل از این جنگ را ناکام بگذارد و با شلیک هزار موشک، رژیم اشغالگر قدس را  تحقیر کند  و مشخص شد که اسرائیل و آمریکا در حال پس‌رفت هستند و این جنگ نتوانست به نفع آمریکا بر معادلات بین‌المللی تاثیر بگذارد.علاوه بر این، اسرائیل نتوانست جنبش جهاد اسلامی را که از این جنگ  با قدرت بیشتری بیرون آمد، تضعیف کند.

عبدالمجید  تاکید کرد: تمامی گروه‌های مقاومت و ملت فلسطین و امت مسلمان در این جنگ از جنبش جهاد اسلامی حمایت کردند و اسرائیل نتوانست  گروه‌های مقاومت را شکست دهد و تلاش این رژیم برای منزوی کردن جهاد اسلامی و تضعیف محور جهاد اسلامی در فلسطین با شکست مواجه شد.

دبیرکل جبهه مبارزه مردمی فلسطین در خصوص نتایج حمله اسرائیل به غزه گفت: اسرائیل با این جنگ نتوانست به اهداف سیاسی خود دست یابد. همچنین در سطح انتخابات، لاپید به هدف موردنظر خود نرسید و هم اکنون در میان مسئولان اسرائیل اختلافات و کشمکش وجود دارد.

وی در ادامه افزود: همچنین یائیر لاپید نتوانست با به راه انداختن این جنگ امتیازی از حزب الله لبنان دریافت کند بلکه برعکس، واکنش سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب الله به این جنگ روشن بود؛ مبنی بر اینکه این جنگ که لاپید در آن شکست خورد، به محور مقاومت توان بیشتری جهت  مقابله با نقشه‌ها و توطئه‌های تل آویو و واشنگتن بخشید.

خالد عبدالمجید در ارتباط با بازتاب و تاثیر تحولات اخیر فلسطین بر فرآیند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی  تاکید کرد که نتایج حاصل از این جنگ سیلی محکمی بر رژیم اشغالگر  صهیونیستی وارد کرد و  کشورهای سازش‌کار با رژیم صهیونیستی را در تنگنا قرار داد . بدین ترتیب محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی و سیاست عادی سازی روابط با این رژیم   توسط بسیاری از نخبگان سیاسی و جریان‌ها و احزاب در این کشورها  به گوش رسید.

وی با اشاره به اینکه اسرائیل شرایط جنبش جهاد اسلامی را پذیرفت، گفت: اسیر خلیل عواوده به بیمارستان منتقل شد و به خانواده‌اش اجازه داده شد تا با وی  ملاقات کنند که در واقع این اقدام زمینه ساز آزادی وی به شمار می‌رود و همچنین وکلای مدافع با « بسام السعدی» رهبر اسیر جنبش جهاد اسلامی در زندان رژیم صهیونیستی دیدار کردند. این امر نشان می‌دهد که  اسرائیل تسلیم شروط جنبش جهاد اسلامی شده است. این موضوع  همچنین به نوبه خود یک پیروزی برای جنبش محسوب می‌شود. رژیم صهیونیستی همچنین از ابتدای برقراری آتش بس مجبور شد که گذرگاه های نوار غزه را بازگشایی کند و اجازه انتقال کالاها را بدهد.

عبدالمجید در پایان سخنان خود گفت: مردم فلسطین مصمم هستند تا با انتخاب‌های ملی خود به جلو حرکت کنند و اسرائیلی‌ها به دلیل تشدید اختلافات بین  مسئولان سیاسی در تنگنا  به سر می‌برند. ترس و نگرانی در اسرائیلی‌ها  افزایش یافته  که این امر از خلال انتشار گزارش‌ها و  اخبار  رژیم صهیونیستی  کاملا آشکار است. بنابراین ما انتظار داریم که آرامش کنونی در  نوار غزه  و همچنین مبارزه و مقاومت در کرانه باختری برای مقابله با تجاوزات رژیم صهیونیستی تداوم یابد.

 «انور ابوطه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی بامداد چهارشنبه از ملاقات هیئتی از صلیب سرخ جهانی با «خلیل العواوده» اسیر فلسطینی  و شیخ بسام السعدی در زندان خبر داده بود که نشان از تن دادن تدریجی رژیم صهیونیستی به شروط آتش بس جهاد اسلامی فلسطین دارد.

آزادی خلیل العواوده و السعدی اسیران فلسطینی از جمله شرط‌هایی بود که جنبش جهاد اسلامی فلسطین به رژیم صهیونیستی برای توافق آتش‌بس دوشنبه شب در نوار غزه تحمیل کرد.

در پی برقراری آتش‌بس پس از سه روز جنگ «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد: ما آزادی شیخ بسام السعدی و خلیل عواوده را شرط آتش‌بس کردیم. ما این پیروزی را به همه مردمی که در کنار مردم فلسطین ایستاده‌اند تقدیم می‌کنیم.

در اوایل ماه  آگوست ، نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در جریان یورش به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری « بسام السعدی» را بازداشت کردند.

انتهای پیام/