دیدار هیئتی از سازمان ملل با عضو ارشد جهاد اسلامی در زندان رژیم صهیونیستی

دیدار-هیئتی-از-سازمان-ملل-با-عضو-ارشد-جهاد-اسلامی-در-زندان-رژیم-صهیونیستی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شامگاه چهارشنبه هیئتی از سازمان ملل متحد با «بسام السعدی» از سران اسیر جهاد اسلامی فلسطین در زندان صهیونیستی «عوفر» دیدار کرد.

این موضوع توسط «تور وینسلند» هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در امور صلح منطقه  مطرح شد.

وی به اوضاع جسمانی بسام السعدی 61 ساله و شرایط نگهداری او در زندان اشاره‌ای نکرد.

تور وینسلند آتش‌بس کنونی در غزه را بسیار شکننده خواند و از تمامی طرف‌ها خواست آن را حفظ کنند.

«انور ابوطه» عضو دفتر سیاسی جنبش جهاد اسلامی بامداد چهارشنبه از ملاقات هیئتی از صلیب سرخ جهانی با «خلیل العواوده» اسیر فلسطینی  و شیخ بسام السعدی در زندان خبر داده بود که نشان از تن دادن تدریجی رژیم صهیونیستی به شروط آتش بس جهاد اسلامی فلسطین دارد.

آزادی خلیل العواوده و السعدی اسیران فلسطینی از جمله شرط هایی بود که جنبش جهاد اسلامی فلسطین به رژیم صهیونیستی برای توافق آتش‌بس دوشنبه شب در نوار غزه تحمیل کرد.

در پی برقراری آتش‌بس پس از سه روز جنگ «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین در کنفرانسی مطبوعاتی تاکید کرد: ما آزادی شیخ بسام السعدی و خلیل عواوده را شرط آتش‌بس کردیم. ما این پیروزی را به همه مردمی که در کنار مردم فلسطین ایستاده‌اند، تقدیم می‌کنیم.

در اوایل ماه  آگوست ، نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی در جریان یورش به اردوگاه جنین در شمال کرانه باختری « بسام السعدی» را بازداشت کردند.

خلیل عواوده اسیر فلسطینی نزدیک 150 روز است که در اعتراض به بازداشت موقت یا اداری دست به اعتصاب غذا زده است. وی ابتدا اعتصاب غذایی 111 روزه داشت و فقط یک هفته آن را شکست اما پس از سرباز زدن صهیونیست‌ها از تعهداتشان، بار دیگر اعتصاب غذای خود را از سر گرفت.

انتهای پیام/