رسالت خبرنگاران در جهاد تبیین و جنگ روایت‌ها بسیار سنگین است

رسالت-خبرنگاران-در-جهاد-تبیین-و-جنگ-روایت‌ها-بسیار-سنگین-است

به گزارش خبرنگار مهر، سردار حمید دامغانی در نشست خبری ظهر پنجشنبه خود با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران به میزبانی سالن جلسات فرماندهی سپاه استان سمنان با اشاره به مسائل و مشکلات اقتصادی کنونی، تاکید کرد: دولت تمام سعی خود را برای کاهش مشکلات اقتصادی به کار بسته است.

وی با بیان اینکه رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی سبب شده تا کشورمان از گردنه‌های مهم و سرنوشت ساز به سلامت عبور کند، افزود: مردم به دلیل دسیسه‌های دشمنان و مشکلات در تنگنا هستند.

دشمنی ادامه دار دشمنان

فرمانده سپاه استان سمنان با بیان اینکه دشمنی دشمنان با ملت ایران ادامه دار است، گفت: دشمنان در جنگ امروز در تلاش برای بقا هستند و نابودی خود را نزدیک می‌بینند و این امر سبب شده تا به هر حربه‌ای دست بزنند.

دامغانی با بیان اینکه درجه‌ای از اقتدار که امروز ایران اسلامی به آن دست یافته، خار چشم دشمنان تنگ چشم است، ابراز کرد: دشمنان هرگز نمی‌توانند پیشرفت ایران اسلامی را ببینند لذا باید همه‌مان دست به دست هم دهیم و مشکلات را حل کنیم.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال ضربه زدن به کشورمان هستند چرا که از پیشرفت‌های ما کلافه شده‌اند، گفت: ملت ایران اسلامی با فرهنگ عاشورایی، اعتقاد به راهی که دارند، رهبری رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و در سایه قدرت ایمان تمام دسیسه‌های دشمنان را ناکام گذاشته است.

احساس مسئولیت توسط رسانه‌ها

فرمانده سپاه استان سمنان با بیان اینکه دولت برای بهبود شرایط تلاش دارد و همچنین سعی کرده تا دست سودجویان را قطع کند، بیان کرد: همانطور که رئیس جمهور نیز بیان کرد دولت امروز برای جراحی اقتصادی در کشور اهدافی را دنبال می‌کرد که یکی از مهمترین آنان کوتاه‌کردن دست باندهای اخلال‌گر در نظام اقتصادی است.

دامغانی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی که انجام شده کشورمان در دو سال آتی به اقتصادی پویا دست خواهد یافت و در سایه این پویایی مشکلات نیز حل می‌شود، بیان کرد: یکی از اقداماتی که خبرنگاران و رسانه‌ها باید صورت دهند، تبیین این موضوع و همچنین امید افزایی است.

وی همچنین رسالت خبرنگاران در جهاد تبیین و جنگ روایت‌ها را سنگین توصیف کرد و افزود: رسانه‌ها نسبت به نقش خود در جامعه احساس مسئولیت کنند از سوی دیگر باید تقارن روز خبرنگار و عاشورای حسینی را مورد عنایت قرار داد و از آن دریافت که این قشر چه رسالت سنگینی در تبیین و به خصوص آگاهی بخشی نسل جوان دارند.