رویه افزایشی پرونده های ورودی دیوان عالی کشور در صورت اصلاح قانون تغییر می کند

رئیس دیوان عالی کشور گفت: رویه افزایشی پرونده های ورودی دیوان عالی کشور تنها در صورت اصلاح قانون تغییر پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج، حجت الاسلام مرتضوی مقدم، رئیس دیوان عالی کشور در جمع خبرنگاران ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: خبر باید واقع‌بینانه، امیدبخش، روشنگرانه و دارای جهت گیری سازنده باشد.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید امانت دار و دارای قدرت تحلیل و سرعت عمل باشد، ادامه داد: جمال خبر، قلم و نگارش خوب آن است.

رئیس دیوان عالی کشور با اشاره بر اینکه نقل مسائل قضایی نیازمند تخصص است، تاکید کرد: نظارت بر آرای قضائی در سراسر کشور، ایجاد وحدت رویه بین دادگاه ها از جمله وظایف دیوان عالی کشور است که جلسات ایجاد وحدت رویه به صورت مستمر برگزار می شود. همچنین ماموران ما برای نظارت بر آرا در دادگاه ها حاضر می شوند.

حجت الاسلام مرتضوی مقدم با اشاره به برگزاری ملاقات های عمومی و مردمی در دیوان عالی کشور خاطرنشان کرد: در این ملاقات ها نیز به نوعی نظارت انجام می شود و اگر ایرادی وجود داشته باشد به رئیس محترم قوه قضائیه این ایرادات ارجاع داده تکاند شد.

وی با بیان اینکه پرونده های ورودی به دیوان عالی کشور رو به افزایش است، گفت: در سال گذشته ،۹۶ هزار پرونده به دیوان عالی کشور ارجاع داده شده که ۹۰ هزار پرونده مختومه شده است. در خرداد ماه سال جاری ۸ هزار و ۳۰۰ پرونده ارجاع داده شده که ۷ هزار و ۸۰۰ پرونده مختومه شده است.

رئیس دیوان عالی کشور تصریح کرد: رویه افزایشی پرونده های ورودی دیوان عالی کشور تنها در صورت اصلاح قانون تغییر پیدا می کند.