سردار اشتری: هوش مصنوعی و تجهیزات به روز باید در اولویت پلیس فتا باشد

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، سردار حسین اشتری فرمانده کل انتظامی کشور در دوازدهمین گردهمایی روسای پلیس فتا سراسر کشور اقدامات ماموران پلیس فتا را در مدت زمان کوتاه فعالیتش اثربخش دانست و گفت: پلیس فتا هر سال نسبت به دوره قبل خود پیشرفت بیشتری داشته است.

 وی با بیان اینکه فضای مجازی و سایبری کاملا با زندگی مردم عجین شده، تصریح کرد: ما در ساختار جامع پلیس فراجا به ساختار پلیس فتا توجه کرده ایم؛ ما با نگاه تقویتی به پلیس فتا ساختارمان را تکمیل کرده و در تمام شهرستان ها باید پلیس فتا جایگاه داشته باشد و به عبارتی باید به جایی برسیم که‌در تمام رده های انتظامی که با مردم ارتباط دارند مانند کلانتری‌ها، در حوزه فضای مجازی هم پاسخگو باشند.

فرمانده فراجا گفت: باید ماموریت پلیس فتا در کلانتری هم انجام شود و باید در برنامه  توسعه پنج ساله هفتم که از ۱۴۰۲ آغاز خواهد شد تا پایان این برنامه این نیازمندی را رفع کنیم.

سردار اشتری با بیان اینکه اولویت فراجا این است که در تمام شهرستان ها پلیس فتا مستقر باشد تصریح کرد: فرصت فضای مجازی برای همه است و تهدیدات آن هم برای همه وجود دارد بنابراین باید از بُعد تجهیزات آخرین تجهیزات روز دنیا را داشته باشیم؛ همچنین در بحث ابنیه و ساختمان هم فضای پلیس فتا باید از دیگر مکان‌های ما متفاوت باشد. 

فرمانده کل انتظامی کشور افزود: نخبگانی که ما در این حوزه داریم شاید در هیچ کشوری وجود نداشته باشند. ما در خصوص ساختار، ساختمان، جذب نیروی انسانی و تجهیزات پلیس فتا را متفاوت خواهیم دید البته باید اعتبارات را نیز در نظر بگیریم ۹۰ درصد اعتبارات ما برای حقوق در نظر گرفته می شود و ۱۰ درصد برای نگهداشت هزینه می شود.

سردار اشتری گفت : در بحث هوش مصنوعی و تجهیزات بروز که می‌تواند بعضی وقتها کار صدها را انجام دهد باید به این سمت رفت و در اولویت ما باشد؛ همچنین در بحث آینده‌پژوهی نیز باید یکی از ماموریت‌های فتا باشد و فرصت ها و تهدیدها را تا آخر سال رصد کنیم.

این خبر در حال تکمیل است