ضایعات پوستی آبله میمونی بیشتر در کدام قسمت های بدن ظاهر میشوند؟


ضایعات پوستی آبله میمونی بیشتر در کدام قسمت های بدن ظاهر میشوند؟

رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: ضایعات پوستی در آبله میمونی بیشتر در صورت، دست ها، پاها، کف پا و دست ، ناحیه تناسلی و دهان بروز پیدا می کند.

به گزارش خبرگزاری موج خوزستان, سیدمحمد علوی شامگاه یکشنبه در بخش خبر سیمای خوزستان با بیان اینکه در آبله مرغان ضایعات پوستی در ناحیه تنه و شکم ظاهر می شود افزود: در بیماری آبله میمونی علائم اولیه به صورت تب، درد عضلانی، سردرد و بزرگ شدن غدد لنفاوی رخ می دهد که که این ویژگی در آبله مرغان وجود ندارد.

وی افزود: شدت واگیری آبله مرغان فوق العاده بالا است اما در آبله میمونی کمتر است و شایع نیست؛ در روزهای اخیر در ۹۲ کشور مواردی از شدت ابتلا گزارش شده است و در کشور و خوزستان نیز مراکز منتخب بهداشتی و بیمارستان ها آماده پذیرش بیماران مشکوک هستند و پزشکان آموزش های لازم را در این رابطه فرا گرفته اند.

بر اساس این گزارش اولین مورد آبله میمونی هفته گذشته در یک بانوی ۳۴ ساله در اهواز شناسایی شد که همسر وی سابقه سفر به کانادا را داشته است؛ وضعیت عمومی این بیمار مناسب گزارش شده است.

شناسایی ۲۲۰ بیمار جدید کرونایی در خوزستان

علوی در خصوص وضعیت بیماری کرونا در خوزستان نیز گفت: در ۲۴ ساعت گذشته از  یک هزار و ۶۷۵ فرد مراجعه کننده به مراکز درمانی خوزستان تعداد ۲۲۰ بیمار کرونایی شناسایی شد که نسبت به روز گذشته ۷۵ نفر بیشتر بوده و آمار ۲۹ نفر بستری در بیمارستان های خوزستان نیز نسبت به روز قبل از آن چهار نفر افزایش را نشان می دهد.

رییس مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: آمار مراجعه و مبتلایان به کرونا در استان خوزستان نوسان دارد اما در مجموع  وضعیت ثابت و پایدار است و در صورت تداوم به تدریج شاهد خروج از موج بیماری خواهیم بود.

هم اکنون یک شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی، ۶ شهرستان نارنجی، ۲۰ شهرستان در وضعیت زرد و ۲ شهرستان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارند.