«ضیافت ایثار» در حرم مطهر رضوی آغاز شد

«ضیافت-ایثار»-در-حرم-مطهر-رضوی-آغاز-شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، دوره ملی ضیافت ویژه خواهران، به همت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم در دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شده و به مدت یک هفته، با برگزاری کلاس‌های آموزشی، معرفتی و تفریحی ادامه خواهد داشت.

افتتاحیه این دوره ملی، صبح امروز با همکاری معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی در دارالقرآن کریم حرم مطهر امام رضا(ع) برگزار شد و 400 نفر از دختران شهدا، جانبازان، ایثارگران و آزادگان دفاع مقدس و مدافعان حرم در آن حضور داشتند.

خطبه‌های آتشین حضرت زینب(ع) برای روشنگری

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در مراسم افتتاحیه این برنامه گفت: حضرت زینب(س) پس از به شهادت رسیدن امام حسین(ع)، با قرائت خطبه‌های آتشین علیه دستگاه یزیدیان و با روشنگری حقیقت برای مردم غافل، نهضت عاشورای حسینی را تداوم بخشیدند و نگذاشتند چراغ این نهضت خاموش شود.

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی افزود: ایشان در جریان انتقال کاروان اسرا از کوفه به شام نسبت به جان امام سجاد (ع) به عنوان امام زمان عصر خود بسیار توجه و حساسیت داشتند و این بانوی بزرگ نسبت به اتفاقاتی که در طول مسیر انتقال کاروان برای امام سجاد(ع) رخ می‌داد بلافاصله واکنش نشان می‌دادند و به نوعی اسباب حفظ جان امام زین العابدین(ع) را فراهم می‌کردند.

نقش دختران شهدا و جانبازان در مقابله با جنگ شناختی دشمن

حجت الاسلام رستمی در ادامه تاکید کرد: دختران شهدا، ایثاگران، جانبازان و آزادگان سرافراز ملت ایران باید با الگوگیری از حضرت زینب(س) برای دفاع از نهضت حسینی تا فرارسیدن نهضت امام مهدی(ع) برنامه‌ریزی و برای زمینه‌سازی ظهور امام زمان(عج) نقش‌آفرینی کنند و به تبیین و روشنگری دستاوردهای انقلاب اسلامی بپردازند.  

وی افزود: امروز، دشمنان انقلاب و دین، جنگ شناختی را با هدف ایجاد شبهه در نسل نوجوان و جوان کشورمان نسبت به باورها، اعتقادات و ارزش‌های دینی آغاز کرده است تا ذهنیت جوانان به ویژه فرزندان شهدا و ایثارگران را نسبت به انتخاب صحیح گذشتگان‌شان مخدوش و خراب کنند و وظیفه نسل امروز، مقابله با این رویکرد و هدف دشمن است.

رئیس نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در ادامه گفت: حفظ نهضت حسینی و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج)، توفیق می‌خواهد و تنها راه میان‌بُر برای کسب این توفیق، توسل به اهل بیت(ع) به ویژه امام رضا(ع) است که ما را جزو مسببان تعجیل در ظهور امام عصر قرار دهند و خودمان نیز به سعادت حقیقی یعنی رضایت الهی دست یابیم.

فرزندان شهدا و ایثارگران، حافظان دستاوردهای انقلاب اسلامی

هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور نیز خطاب به حاضران در این مراسم گفت: دستاوردهای انقلاب اسلامی حاصل مجاهدت‌ پدران‌ شما عزیزان است و بنابراین شما نسبت به دیگران وظیفه سنگین‌تری دارید که از این میراث گرانبهاء و ارزشمند با جان و دل صیانت کنید.

انتهای پیام/282