طرح سناتورهای آمریکایی برای دائمی کردن یک قانون تحریمی علیه ایران

گروهی متشکل از چند سناتور آمریکایی از هر دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات طرحی را موسوم به “مستحکم کردن قانون تحریم‌های ایران” ارائه‌کرده‌اند که هدف آن لغو حکم انقضای قانون تحریم‌های ایران است که در سال 1996 به تصویب رسیده بود.

این قانون تحریمی که به عنوان “قانون آیسا” نیز شناخته می‌شود به رئیس جمهور آمریکا اجازه اعمال تحریم‌های ثانویه علیه ایران در حوزه انرژی را می‌دهد.

تیم اسکات سناتور جمهوری‌خواه از ایالت کارولینای جنوبی که یکی از امضاکنندگان این طرح است با تکیه بر ادعاهای نخ‌نما و خصمانه مقامات واشنگتن علیه کشورمان در این باره گفت: ایالات متحده، اسرائیل و شرکای عرب ما همچنان نگران تهدید قریب‌الوقوع ایران هسته‌ای برای ثبات منطقه هستند.

بنابر گزارش العربی، وی در ادامه ادعاهای خود افزود: تحریم‌های آمریکا یک عامل بازدارنده ضروری برای ایران به شمار می‌آید، به همین دلیل است که لایحه من سنگ بنای تحریم ایران را دائمی می‌کند.

مگی هاسان سناتور دموکرات و بیل هاگرتی سناتور جمهوری‌خواه از دیگر افرادی هستند که این طرح را که مورد حمایت لابی صهیونیستی آیپک و همچنین بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها است، امضا کرده‌اند.

مگی هاسان نیز با ادعای اینکه “ایران به‌طور مکرراقدامات بی‌ثبات کننده‌ای را در خاورمیانه انجام داده است” گفت: این طرح دو حزبی این اطمینان را خواهد داد که ما تحریم‌ها علیه ایران را ادامه خواهیم داد.

311311