فرماندار خواف: معادن سنگان خواف مسئولیت اجتماعی و به تعهدهای خود عمل کنند

فرماندار-خواف:-معادن-سنگان-خواف-مسئولیت-اجتماعی-و-به-تعهدهای-خود-عمل-کنند

مهدی عباسپور در حاشیه جلسه شورای آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خواف اظهار داشت: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی باید شرکت‌های معدنی سنگان ابتدا مسئولیت‌های اجتماعی خود عمل کنند و سپس به تعهدهایی که داده‌اند جامعه عمل بپوشانند.

وی گفت: هدف برگزاری جلسه شورای آموزش ‌‌و پرورش شهرستان خواف محوریت پروژه مهر و کمبود فضاها و تجهیزات آموزشی بوده است.

فرماندار خواف گفت: تجهیز مدارس و کمبود فضاهای آموزشی باید خیرین پای کار آیند و یاری‌گر آموزش و پرورش باشند که ما بخشی از این اعتبار مورد نیاز برای کمبود فضای آموزشی و تجهیزات را در جلسه‌ای که در آینده نزدیک با مدیرکل داریم پیگیری خواهیم کرد.

عباسپور ادامه داد: نگاه رفیع و بلند به آموزش و پرورش باید همیشه پابرجا باشد و اگرما می‌خواهیم کشور نجات پیدا کند توجه به آموزش و پرورش یک امر اساسی و زبربنایی است.

وی در موضوع اوقات فراغت گفت: برای برگزاری هر چه بهتر کلاس‌های اوقات فراغت باید در کنار آموزش، فن آموزی هم انجام شود تا این دانش‌آموزان بتوانند در آینده برای جامعه اسلامی مفید و مثمر واقع شوند.

مهدی عباسپور گفت: شهرستان خواف با جمعیتی بالغ بر 160 هزار نفر که حدود چهل و یک هزار نفر از این افراد دانش‌آموزان در حال تحصیل بوده و در 320 مدرسه مشغول به تحصیل‌اند و همچنین سرانه فضای آموزشی در شهرستان نسبت به استان حدود 2 متر مربع کمتر است و طبق سند تحول بنیادین باید به میزان 3.8 متر مربع برسیم.

انتهای پیام/282/ح