فرمانده سپاه استان قزوین: بازمانده‌های داعش قصد ایجاد ناامنی در مرزهای شمال غرب کشور را داشتند

فرمانده-سپاه-استان-قزوین:-بازمانده‌های-داعش-قصد-ایجاد-ناامنی-در-مرزهای-شمال-غرب-کشور-را-داشتند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سردار سرتیپ‌دوم پاسدار رستمعلی رفیعی آتانی شامگاه پنج‌شنبه در آیین گرامیداشت شهدای مدافع حرم که در مسجدالنبی برگزار شد، اظهار داشت: استان قزوین 640 رزمنده مدافع حرم در نبرد با داعشی‌ها داشته و این رزمندگان طی 8 سال گذشته در 7 دوره از حرم اهل بیت(ع) دفاع جانانه کردند.

وی اضافه کرد: رزمندگان قزوینی در قالب تیپ‌های زینبیون و فاطمیون به جنگ خونخواران داعش رفتند و بسیاری از آنها شهید و جانباز شدند. 8 نفر شهدای مدافع حرم استان قزوین از تیپ فاطمیون و از بین برادران با اصلیت افغانستانی بودند و امروز پذیرای حضور خانواده‌های دلاور آنها در اقصی‌نقاط استان قزوین هستیم.

سردار رفیعی آتانی با بیان اینکه استان قزوین بهترین فرماندهان و سرداران خود را در محور مقاومت به‌کار گرفت، ادامه داد: سردار عبدالله عراقی، سردار مهرداد افروزی و سردار هاشم آذربایجانی فرماندهان دلاوری بودند که عیار خود را در دوران دفاع مقدس نشان داده بودند و با تجربه گران‌سنگ آن دوران به نبرد با داعشی‌ها رفته و آنها را زمین‌گیر کردند.

وی یادآور شد: وقتی اشرار مسلح به همراه بازمانده‌های داعش قصد ایجاد ناامنی در مرزهای شمال غرب کشور را داشتند، تیپ قهرمان 82 صاحب‌الأمر(عج) به نبرد با این اشرار رفت و جالب اینکه 10 هزار ‌بسیجی از استان قزوین آماده اعزام به شمال غرب شدند، اما در نهایت یک‌چهارم این تعداد به مقر عملیاتی اعزام شدند و دندان‌های دشمنان را خرد کردند.

فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الامر(عج) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهدایی که استان قزوین در طول تاریخ انقلاب اسلامی داشته است، گفت: از شهیدرجایی گرفته تا شهید بابایی، شهید لشکری و شهید حسنپور قزوینی‌ها در هر عرصه‌ای از مبارزه صف‌شکن بودند و امروز از فرماندهان عالی‌قدر سپاه می‌خواهیم سخت‌ترین ماموریت‌ها را به فرزندان قزوین بدهند.

سردار رفیعی آتانی افزود: البته قزوینی‌ها در حماسه‌‌آفرینی قانع نیستند و شاهد این بودیم که گروه‌های جهادی ما در نقاط محروم و دورافتاده با فقر و محرومیت می‌جنگند و امروز بسیاری از روستاییان ما به خاطر این مجاهدت‌ها لبخند رضایت بر لب دارند.

امام جمعه قزوین هم در این مراسم رزمندگان مدافع حرم را فرماندهان جبهه امید و نصرت مسلمانان توصیف کرد و گفت: این رزمندگان با پیروی از آرمان امامان معصوم(ع) به ویژه امام حسین(ع) به تجلی واقعی مقاومت در برابر مستکبران و مفسدان عالم تبدیل شدند و در جبهه‌های مختلف یزیدیان و مشرکان امروز را شکست دادند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی افزود: شهدای مدافع حرم با دلاوری‌‌ها و جانبازی‌های خود بزرگ‌ترین دشمنان دین را از سر راه برداشتند و به این ترتیب مسیر را برای ظهور مهدی موعود(عج) هموار کردند.

انتهای پیام/