فضلی: به دنبال کاهش هزینه‌های سکوهای قهرمانی از طریق یافته‌های پژوهشی هستیم

محمدرضا فضلی رییس کنگره علمی مدیریت ورزش در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: یکی از اهداف برگزاری این کنگره ارایه طرح‌ها و پژوهش‌هایی است که بتوانیم در جهت توسعه ورزش قهرمانی و ارتقای جایگاه ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو قدم‌های موثری برداریم.

وی گفت: در طی دو روز برگزاری کنگره ۱۲ سخنرانی، چندین نشست تخصصی و کارگاه‌های مختلف خواهیم داشت و مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر در کتاب مقالات چاپ و منتشر خواهد شد. سعی داریم از پژوهش‌های علمی و تحقیقاتی ارایه شده در این کنگره در جهت کسب سکوهای بهتر در آینده استفاده کنیم.

فضلی تصریح کرد: در این کنگره از یازده استان برتر که فعالیت‌های خوبی در ارایه طرح‌های پژوهشی، جذب اعتبار ویژه برای پژوهش و حمایت از پایان‌نامه‌ها داشتند، تجلیل به عمل خواهد آمد. همچنین در پایان کنگره با نیازسنجی و حمایتی که از طرح‌های پژوهشی فدراسیون‌ها به عمل خواهیم آورد، سعی داریم در جهت ارتقا و توسعه ورزش قهرمانی در المپیک ۲۰۲۰ آنها را کاربردی کنیم و به فدراسیون‌ها گوشزد کنیم که چگونه می‌توانند با استفاده از طرح‌های پژوهشی و تحقیقاتی استعدادها را کشف و پرورش و هزینه‌های کسب سکوهای قهرمانی را کاهش دهند.

رییس مرکز مطالعات پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش که برگزاری چنین کنگره‌هایی چقدر می‌تواند به پررنگ شدن نقش پژوهش در ورزش کمک کند، اظهار کرد: پژوهش‌ها وقتی شکل کاربردی به خود می‌گیرد، تاثیر زیادی در افزایش مدال‌آوری و کسب جایگاه‌های بهتر در المپیک‌ها خواهد داشت. بنابراین سعی داریم پژوهش‌های کاربردی را به اهداف خود نزدیکتر کنیم تا مسیر را برای قهرمان‌پروری کوتاهتر و سکوی بهتری را در المپیک آینده برای ورزش کشور رقم بزنیم.

انتهای پیام