قناعت استاندار خراسان جنوبی خبر داد: تعیین 13 شهریورماه به عنوان مبداء فعالیت‌های جهادی در کشور

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با بیان این مطلب در جمع نمازگزاران نماز جمعه شهر فردوس اظهار داشت: فعالیت‌های جهادی برای اولین بار در سال 1347 و با حضور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و تعدادی از جهادگران در منطقه فردوس آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه در شهریورماه سال 1347 در منطقه فردوس شاهد زلزله سنگین و شدیدی بودیم، اضافه کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به محض اطلاع از این موضوع برخی از طلاب شهر مشهد و شهرهای اطراف را بسیج کرده و در قالب یک گروه جهادی به منطقه اعزام شدند که حضور جهادی ایشان در این منطقه تسکینی بر دردها و مصائب مردم بود.

استاندار افزود: بسیج سازندگی کشور به عنوان متولی کارهای جهادی در کشور با برگزاری اجلاسیه جهادگران در شهرستان فردوس به دنبال این است که مبدأ و تاریخ اصلی حرکت و آغاز به‌ کار گروه‌های جهادی در کشور را حضور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در شهرستان فردوس و خراسان جنوبی تعیین کند.

قناعت با اشاره به اینکه ممکن است که برخی از سیاسیون در سطح ملی حرکت‌های جهادی را زیر سؤال ببرند و به عنوان مثال بگویند که این حرکت‌ها پشتوانه علمی ندارد، متذکر شد: این افراد برای اینکه تنبلی‌ها و کارهای نکرده خود را توجیه کنند، می گویند این فعالیت‌ها پشتوانه علمی ندارد.

وی با رد این دیدگاه، تأکید کرد: برای هر کار و اقدام جهادی از قبل برنامه‌ریزی می شود و طی جلساتی به صورت علمی و تخصصی تصمیم گیری می‌شود. 

به گفته وی؛ جهادگران ما دانشگاهیان و طلابی اهل علم و فضل هستند و در سطوح بالای حوزه و دانشگاه درس می‌خوانند و کارکشته و کار بلد می باشند. 

استاندار با بیان اینکه همزمان با برگزاری اجلاسیه جهادگران فردوس حضور گروه‌های جهادی را در استان و شهرستان فردوس خواهیم داشت، گفت: این اجلاسیه ارزشمند و خوب با حضور میهمنان و سخنران ویژه به میزبانی مردم فهیم، انقلابی و متدین فردوس برگزار خواهد شود.

قناعت خاطرنشان کرد: همه باید با همکاری و تعامل به نحو احسن این اجلاسیه را برگزار کنیم و میزبان بزرگان از مرکز کشور باشیم. 

وی ادامه داد: به دنبال این هستیم که در کنار برگزاری این اجلاسیه بتوانیم با حضور مسئولان و جهادگران طرح‌ها و برنامه‌ های زیرساختی خوبی را برای شهرستان فردوس رقم بزنیم.

به گفته وی؛ به عنوان مثال در همین دولت 15 طرح مهم در شهرستان فردوس کلنگ‌زنی و یا افتتاح خواهد شد و تلاش ما این است که از این اجلاسیه ملی حداکثر استفاده را برای شهرستان داشته باشیم.

استاندار ضمن تسلیت ایام حزن و اندوه شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یاران با وفای ایشان و گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی اظهار داشت: همه ما وظیفه داریم که معرفت خود را در قبال اهل بیت (ع) افزایش دهیم.

قناعت با موضوع حمله به سلمان رشدی اشاره کرد و با بیان این که افرادی که ادای روشنفکری را در می‌آوردند و می‌گویند خشونت چرا؟ و استناد به کشورها غربی می‌کنند، گفت: بدانیم همین دنیای غرب و یهودیان و اروپاییان به اصطلاح متمدن و فرهنگ‌ساز اجازه مطالعه، تحقیق و پژوهش در خصوص واقعه “هلوکاست” را به کسی نمی‌دهند.

وی بیان کرد: خیلی از اساتید دانشگاه‌ های غرب و به خصوص فرانسه اجازه تحقیق و بررسی در خصوص واقعه “هلوکاست” را ندارند و غربی‌ها گاهاً با برخوردهای خشن جلوی این کار را می‌گیرند، اما در همین کشورها تحت لوای آزادی بیان به آخرین پیامبر گرامی و عزیز ما توهین و اهانت می‌کنند.

استاندار متذکر شد: این آزادی بیان نیست بلکه خط ترسیم شده سازمان‌ها و سرویس‌های امنیتی کشورهای غربی است که ملت‌ها را به جان همدیگر می‌اندازند و کشتارها راه می‌اندازند.

قناعت اظهار داشت: فلسفه حکم اعدام سلمان رشدی جدای از اینکه مبنای دینی دارد و قابل دفاع است در کنار آن توجیه سیاسی و امنیتی هم دارد، چرا که با این اهانت‌ها جنگ‌های مذهبی و دینی صورت می‌گیرد، پس کسی که این کار را شروع کرده، باید کشته شود و این موضوع منطقی و علمی است.

 

انتهای پیام

خبرنگار: مرضیه شهریاری