قناعت: پیشرفت علمی و امنیت پایدار امروز کشور مرهون مجاهدت های ایثارگران است

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا از خراسان جنوبی؛ دکتر قناعت با ذکر این نکته در مراسم تکریم و تجلیل از آزادگان استان به سخنان مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در دیدار با آزادگان اشاره و خاطرنشان کرد: دوران اسارت، کوتاه شده قرن هایی است که انسان های با استعداد را به الماس های درخشان تبدیل کرده است. 

وی با تأکید بر این که انسان برای دست یافتن به جایگاه انسانی و وارستگی به دهه ها کار، کوشش،تلاش، مجاهدت و ریاضت دارد، تصریح کرد: دوران اسارت فرصتی طلایی است که این دوره سریع و فشرده طی شود و انسان های با استعداد همواره منتظر فرصت هستند تا به افرادی فرهیخته و درخشان تبدیل شوند.

به گفته وی؛ آزادگان، انسان هایی درخشان هستند که در زمان اسارت فشارها را تحمل کرده و حتی یک کلمه از آرمان هایشان دست نکشیدند.

استاندار با بیان این که لحظه به لحظه عمر پر برکت آزادگان در دیوان الهی محفوظ و ثبت شده، گفت: آنکه باید آن لحظات سخت و طاقت فرسا را ببیند دیده و آنکه باید بنویسد، نوشته است. 

قناعت تأکید کرد: حضور در دوران دفاع مقدس و در کنار آن آزادگی، جانبازی و… لطف بزرگ الهی بود. 

وی با تأکید بر این که آینده نظام اسلامی روشن و درخشان است، اظهار داشت: در دوران سال دفاع مقدس هرگاه در خصوص مشکلات خدمت حضرت امام خمینی (ره) می رسیدند ایشان می فرمود، دست من هم نیست، کشور خود صاحب دارد.

به گفته وی؛ وقتی زمان فعلی را با دوران گذشته مقایسه می کنیم شاهد پیشرفت های فراوان کشور در عرصه های علمی، اقتصادی و بویژه نظامی می باشیم، لذا مجاهدت های شما و پیشرفت های علمی امروز امنیتی پایدار را برای ما به ارمغان آورده است.

استاندار تصریح کرد: می توان مشکلات را بیان و در خصوص آن بحث نمود اما نباید امید به آینده را از دست داد لذا مردم و مسئولین ما باید با تأسی به آزادگان در برابر سختی ها مقام باشند.

قناعت گفت: در عرصه های بین المللی مواضع و فشارها بر ضد جمهوری اسلامی ایران در حال فروکش کردن است و سیگنال های مثبتی نیز در این زمینه در حال دریافت است. 

وی ادامه داد: آلمان و فرانسه که دو دهه پیش کنار گذاشتن سوخت های فسیلی را جشن گرفته بودند، امروز در راستای رفع نیازهای خود دنبال زغال‌سنگ هستند و در کشور فرانسه نیز به مانند 44 سال قبل ما برخی از موارد پروتئینی، کوپنی عرضه می شود.

به گفته وی؛ جنگ روسیه و اکراین مشکلات زیادی را برای آمریکا و اتحادیه اروپا ایجاد کرده لذا در شش ماه دوم امسال تأمین انرژی یکی از دغدغه های جدی اروپایی هاست و برآورد ها نشان می دهد کشورهای اروپایی به جان هم خواهند افتاد.

استاندار تصریح کرد: اظهارات اخیر ترامپ درخصوص فرو پاشی آمریکا ، واقعیت دارد و در اقتصاد ،امنیت و موضوعات داخلی آمریکا کاملاً مشهود است، البته ترامپ به هیچ چارچوب و اصولی پایبند نیست و بر این اساس واقعیت هایی که دموکرات ها و جمهوریخواهان آن را پنهان می کنند توسط آدم بیخودی چون او بیان می شود که به نفع کشورهای مقابل آمریکا و نشان دهنده پیشرفت نظام اسلامی است.

قناعت با بیان این که واژه امید همواره مورد تأکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، گفت: باید امید را در مردم و به ویژه نسل جوان تازه و زنده نگه داشت تا سختی ها و مباحث معیشتی مردم حل شود.

وی با تأکید بر این که معیارهای نظام باید برای ما ملاک باشد، خاطرنشان کرد: یکی از این معیارها باید پایبندی به آرمان های امام و شهدا و عمل به فرامین مقام معظم رهبری (حفظه الله) باشد، زیرا دشمن به جریان نفوذ داخل کشور دل بسته است.

به گفته وی؛ کسانی که بر خلاف فرامین رهبری (مدظله العالی) موضع گرفته و حرکت می کنند و مواضعشان همسو با شبکه های معاند می باشد جریان نفوذ هستند لذا بر اساس توصیه های رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) نگذارید از انقلاب شما هویت زدایی کنند.

استاندار با ذکر این نکته که برخی از سلبریتی ها ممکن است نسبت به برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از آزادگان و برنامه های این چنینی موضع بگیرند، گفت: آنها می خواهند از انقلاب اسلامی هویت زدایی کنند، لذا در پاسخ به این جماعت باید گفت چرا مراسم سالروز تجاوز ژاپن به کره و چین، یا سالگرد بمباران شیمایی دو شهر ژاپن و یا کشتار ارامنه توسط عثمانی ها را مراسمی انسان دوستانه می دانید اما هرگاه یاد آزادگان و دفاع مقدس را گرامی می داریم بر ضد آن موضع می گیرید؟!  

به گفته وی؛ این هجمه ها همان هویت زدایی است و وظیفه ما است که این مراسمات را با شکوه کامل برگزار نماییم.

قناعت افزود: نباید بگذاریم دشمن وانمود کند که کشور به بن بست رسیده زیرا نظام الهی به بن بست نرسیده بلکه جهان کفر به سرکردگی آمریکا به نقطه پایانی خود رسیده است.

به گفته وی؛ مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند:در جنگ نظامی، امنیتی و سیاسی امریکا را شکست داده ایم و به فضل الهی درجنگ اقتصادی هم دشمن را شکست خواهیم داد، لذا حرکت کشور رو به جلو است .

وی در پایان گفت: با مدیریت مستقیم عرصه های بیرونی با رهبری معظم انقلاب (حفظه الله) کشور به نحو احسن در حال پیشرفت است و در داخل نیز با وجود جریان انقلابی و مؤمن در رأس سه قوه کشور، شاهد موفقیت‌های فراوان در عرصه های داخلی خواهیم بود.

انتهای پیام

خبرنگار: مرضیه شهریاری