ماسک دلیل فروش 7 میلیارد دلار از سهام خود در تسلا را توضیح داد

ماسک-دلیل-فروش-7-میلیارد-دلار-از-سهام-خود-در-تسلا-را-توضیح-داد

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ایلان ماسک، میلیاردر آمریکایی و مدیرعامل تسلا اعلام کرد که طی روزهای اخیر 6.9 میلیارد دلار از سهام خود را در این شرکت خودروسازی فروخته است تا در صورت باخت در پرونده توییتر، برای خرید 44 میلیارد دلاری این رسانه اجتماعی پول نقد کافی داشته باشد.

بر اساس یک سری پرونده‌های نظارتی که پس از بسته شدن بازار بورس ایالات متحده در روز سه شنبه منتشر شد، وی حدود 7.92 میلیون سهم را در تاریخ 5 اوت واگذار کرد.

در حالی که گمانه‌زنی‌های مختلفی درباره دلیل این اقدام ماسک وجود داشت، وی رشته توئیتی را منتشر کرد و توضیح داد که در صورتی که مجبور شود معامله تصاحب 44 میلیارد دلاری توییتر را که در ماه ژوئیه از آن عقب نشینی کرده بود، تکمیل کند، این اقدام (فروش سهام) ضروری بود.

ماسک در ادامه گفت: پرهیز کردن از فروش اضطراری سهام تسلا مهم است.

این میلیاردر همچنین در پاسخ به این سوال که آیا اگر تصاحب توییتر انجام نشود، دوباره این سهام را خریداری خواهد کرد یا خیر، گفت: بله.

ثروتمندترین فرد جهان از ماه گذشته پس از آنکه اعلام کرد از معامله خرید توییتر منصرف شده است، درگیر یک نبرد قانونی با این پلتفرم رسانه های اجتماعی شده است. ماسک توییتر را متهم کرده است که اطلاعات مربوط به حساب‌های جعلی را مخفی می‌کند.

توییتر پیش بینی کرده است که دادگاه به ماسک دستور دهد تا خرید این شرکت را با قیمت توافقی 54.20 دلار به ازای هر سهم تکمیل کند.

بر اساس این گزارش، مدیرعامل تسلا از توئیتر شکایت کرده است، اگرچه جزئیات شکایت وی فاش نشده است.

انتهای پیام/