مدیر آبفای همدان: ۱۲ حلقه چاه کشاورزی برای تامین آب شرب این شهر وارد مدار شده است

وی از کاهش ۴۴ درصدی حجم بارندگی و رواناب های حاصله در سال جاری خبر داد و تصریح کرد: از آنجایی که ۶۵ درصد ذخایر آب شرب شهر همدان را آب های سطحی تشکیل می دهند کاهش رواناب ها و به تبع آن کاهش حجم سد موجب افت منابع تامین آب شرب این شهر شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بیان اینکه بر همین اساس برخی اقدامات ضربتی به منظور تامین اضطراری آب شرب شهر همدان در دستور کار قرار گرفت خاطرنشان کرد: از جمله این پروژه ها حفاری چاه های جدید در منطقه آق حصار بود که این پروژه از بهمن ماه سال گذشته آغاز شد.

بختیاری فر اظهار داشت: به منظور حل این مشکلات با استفاده از حفر سه حلقه چاه در سایت جنوبی آق حصار درصد تامین آب از آب های زیرزمینی برآمدیم ضمن اینکه چاه چهارم سایت جنوبی نیز در حال حاضر با خروجی ۳۰ لیتر بر ثانیه آماده بهره برداری است.

وی با بیان اینکه سه حلقه چاه دیگر نیز در سایت شمالی این منطقه حفاری و تجهیز شده است گفت: خط انتقال آب و برق این سه حلقه چاه نیز هم‌اکنون به اتمام رسیده و خط وارد مدار شده است که پیش بینی می کنیم این سه حلقه چاه نیز با آبدهی ۱۳۰ لیتر در ثانیه کسری آب شرب همدان را تا حدودی تامین کند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان ادامه داد: همچنین حفاری چهار حلقه چاه جدید نیز در همین سایت در دستور کار است  که از این تعداد حفاری ۲ حلقه چاه به اتمام رسیده و حفاری ۲ حلقه چاه دیگر نیز به زودی آغاز خواهد شد.

بختیاری فر تصریح کرد: عملیات حفاری چاه شماره هشت آق حصار به اتمام رسیده و یک حلقه چاه نیز با ظرفیت ۴۰ لیتر در ثانیه به سایت جنوبی افزوده شده است.

برنامه اعلامی قطعی آب، زمان تقریبی را به اطلاع شهروندان می رساند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان خاطرنشان کرد: به منظور تجهیز پنج حلقه چاه کشاورزی در منطقه امزاجرد نیز تفاهم انجام و خط انتقال پیاده سازی شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی عدم تطابق ها، میان زمان قطع آب و برنامه تدوین شده به دلیل رفتار شبکه است و اغلب رفتار شبکه به گونه ای است که تا آبگیری آخرین نقطه شبکه، شهروندان تفاوت میان زمانبندی را احساس می کنند افزود: برنامه اعلام شده برای قطعی آب، زمان تقریبی قطعی آب را به اطلاع شهروندان می رساند.
 
بختیاری فر ادامه داد: با وجود اینکه با کاهش ارتفاع مخازن، نوبت بندی دقیق امکان پذیر نیست اما برنامه ای به همین منظور تدوین و از طریق رسانه ها و فضای مجازی منتشر شده که این برنامه به اطلاع عموم شهروندان رسیده است.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با قدردانی از صبوری شهروندان، خواستار نهایت همکاری به منظور مدیریت شرایط موجود شد.