معاون استاندار همدان: مشکل آب شرب استان تا ۲ ماه آینده رفع می‌شود

به گزارش خبرنگار برنا، حسن رضانیا روز شنبه در آیین معارفه مدیرکل ثبت احوال استان همدان یادآوری کرد: در ۱۸ سال گذشته طرح آبرسانی بین حوضه ای به شهر همدان کمتر از ۴۰ درصد پیشرفت داشت و در چند ماه اخیر با پیگیری دولتمردان ۶۰ درصد پیشرفت داشته به گونه ای که این طرح در حال نهایی شدن است.

وی با بیان اینکه رییس جمهور در سفر به همدان بر ضرورت تکمیل این طرح در کمتر از ۲ ماه تاکید کرد ابراز امیدواری کرد: مردم استان تحمل و صبر خود را تا زمان عبور از این وضعیت افزایش دهند.

رضانیا خاطرنشان کرد: مردم این استان در جریان اجرای طرح عادلانه سازی یارانه ها با وجود بروز برخی از مسائل امنیتی، همکاری خوبی داشتند که باید در برابر این همه بزرگ منشی و نجابت این مردم سر تعظیم فرو آورد.

ثبت احوال پاسدار هویت مردم است

وی با بیان اینکه سازمان ثبت احوال پاسدار هویت مردم است و ورود خدشه به جایگاه این سازمان، مشکلات زیادی به همراه می آورد گفت: تحول و نگاه جدیدی نسبت به سازمان ثبت احوال ایجاد شده است که با این روند به طور حتم شاهد حرکت تحول آفرین و خارج کردن این سازمان از مظلومیت خواهیم بود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار همدان اضافه کرد: با وجود اینکه کارکنان این مجموعه دنبال هویت دار کردن مردم هستند اما در مظلومیت به سر می برند که با مدیریت جهادی در گام نخست باید این سازمان را از مظلومیت خارج کرد.

وی ادامه داد: ماموریت های ثبت احوال با گذر زمان تغییر کرده و به ارایه آمار و اطلاعات متقن برای انجام برنامه های کشور وارد شده است.

رضانیا با بیان اینکه دستیابی سازمان ثبت احوال به جایگاه والای خود علاوه بر خارج کردن این مجموعه از مظلومیت موجب دستیابی به رشد و شکوفایی می شود اضافه کرد: این اداره کل در تمامی عرصه های خدمتی از جمله اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی به مسئولان کمک می کند.

مدیرکل سابق ثبت احوال استان همدان نیز گفت: در مدت ۳۹ ماه فعالیت، طرح های عمرانی از جمله انتقال بستر مخابراتی به فیبر نوری در دستور کار بود و هم اینک ۱۶ نقطه اداری متصل به فیبر نوری هستند.

اسد حسن زاده زورمند افزود: همدان جزو اولین استان هایی است که سیستم الکترونیکی کردن تعویض شناسنامه در دفاتر پیشخوان را راه اندازی کرد.

وی درباره صدور شناسنامه برای اتباع خارجی که اقدام به ازدواج با دختران ایرانی کردند گفت: با همکاری استانداری همدان از ۲۱۰ نفر تاکنون برای ۲۰۱ نفر شناسنامه صادر شده است.

مدیرکل سابق ثبت احوال استان همدان گفت: شاخص های همدان در زمینه ثبت ولادت و وفات بالاتر از شاخص کشوری است و این وقایع در مهلت قانونی ثبت می شود.

وی یادآوری کرد: در سفر اخیر رییس جمهور به استان همدان کمتر از ۳۰ مورد مراجعه برای حل مشکل داشتیم که این امر موید کمترین میزان شاکی از این مجموعه است.

در این آیین که با حضور رییس سازمان ثبت احوال کشور برگزار شد بابک بختیاری به عنوان مدیرکل جدید ثبت احوال استان همدان منصوب و معرفی شد.

حسین بحیرایی

انتهای پیام