مقام لبنانی: اوضاع کشور به مرز فروپاشی رسیده است

واکنش نمایندگان به بیانیه میرحسین موسوی

عملیات روانی جدید علیه برادری ایرانی‌ها و افغانستانی‌ها

وداع با هوشنگ ابتهاج در کنار ارغوان

موشک‌های جهاد اسلامی در جنگ اخیر بسیار دقیق بودند

❮❯ مقام لبنانی: اوضاع کشور به مرز فروپاشی رسیده است

  • ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ – ۱۰:۳۲
  • اخبار بین الملل
  • اخبار آسیای غربی

مقام لبنانی: اوضاع کشور به مرز فروپاشی رسیده است

وزیر اطلاع رسانی لبنان از اوضاع نابسامان این کشور پرده برداشت و از گروههای سیاسی این کشور خواست که مسئولیت پذیر باشند.

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، «زیاد مکاری» وزیر اطلاع رسانی لبنان گفت: برای اولین بار در تاریخ لبنان اوضاع در این کشور به مرحله فروپاشی رسیده است.

وی افزود: دولت پیشبرد امور در قبال بحران اقتصادی به نقش خود عمل می‌کند. راهی در برابر دولت و لبنانی‌ها جز گفتگو با صندوق بین المللی پول نیست.

وزیر اطلاع رسانی لبنان که با شبکه الجزیره قطر صحبت می‌کرد، گفت : از گروه‌های سیاسی می خواهیم که به مسئولیت خود در قبال بحرانی که لبنان با آن دست و پنجه نرم می‌کند، به شکل جدی عمل کند.

اوضاع نابسامان اقتصادی مردم لبنان و افت ارزش پول ملی این کشور در برابر دلار آمریکا در کنار هرج و مرج و خلاء سیاسی و گسترش احتکار و فقدان نظارت بر بازار تولید و توزیع در لبنان باعث شده قشر متوسط و ضعیف این کشور بیش از پیش در برابر بحران اقتصادی قرار بگیرند.

اضافه شدن بحران سوخت که در نتیجه سیاست‌های تحمیلی صندوق بین المللی پول به دولت لبنان به وجود آمد، نیز مزید بر علت شده تا لبنانی‌ها نتوانند نیازهای اساسی و روزمره خود را تأمین کنند.

خبر دیگر از لبنان اینکه فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان در نشستی به ریاست «محمد رعد» و با حضور اعضای خود در ساختمان مرکزی این فراکسیون در « حاره حریک » موضوع تعیین مرزهای دریایی لبنان با سرزمین‌های اشغالی، منطقه انحصاری اقتصادی و میادین گازی در محدوده حاکمیت لبنان را مورد بررسی قرار داد و بر حفظ حقوق ملی و حفاظت از آن و اهمیت منابع نفتی در آب های سرزمینی لبنان تاکید کرد.

این فراکسیون از تمامی نیروهای قدرتمند در سطح ملی لبنان خواست که خطرات خلأ قوه مجریه را احساس کنند و باید فعالانه و به شکل جدی برای تشکیل یک دولت با اختیارات کامل و با صلاحیت برای مقابله با چالش ها ، وارد عمل شوند.

فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان همچنین تصویب بودجه عمومی برای امور مالی کشور از یک سو و اقدامات اصلاحی از سوی دیگر را ضروری دانست.

این فراکسیون ابراز امیدواری کرد که کمیته مالی و بودجه هر چه زودتر بررسی های خود را در مورد لایحه بودجه تکمیل کند تا در جلسه عمومی مجلس به تصویب برسد.

پایان گروگان‌گیری در بانک فدرال لبنان/ دیدار هیئت حزب الله با «جنبلاط»رسانه لبنانی: ولید جنبلاط و هیئتی از حزب‌الله بزودی با هم دیدار می‌کنندوزیر انرژی لبنان: واردات سوخت از ایران کمک زیادی به ما برای عبور از این مرحله سخت می‌کند

فراکسیون وفاداری به مقاومت در مجلس لبنان همچنین از تاخیر غیرقابل درک در تصویب طرح جامع بهبود مالی و اقتصادی و کُندی در تهیه قوانین اصلاحی مربوطه ابراز تعجب کرد.

انتهای پیام/

R36320/P/S8,90/CT10 واژه های کاربردی مرتبط

  • لبنان

بیشتر بخوانید…

پایان گروگان‌گیری در بانک فدرال لبنان/ دیدار هیئت حزب الله با «جنبلاط»
پایان گروگان‌گیری در بانک فدرال لبنان/ دیدار هیئت حزب الله با «جنبلاط»