میرزاده: چرا باید انگیزه را از مربیان سازنده بگیریم/ آن روز که در نوجوانان یوسفی باخت، این آقایان کجا بودند؟

سیدصابر میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه در کشتی بابل کسی علیه علی‌اکبر یوسفی نبوده که نیاز به تمرینات پنهانی او در باشگاهی دیگر باشد، اظهار داشت: به جدم قسم تا 11 شب در باشگاه می‌ایستادم که این بچه تمرین کند، آن وقت اینهایی که امروز مدعی ساختن یوسفی هستند، کجا بودند؟ یا آن وقت که در نوجوانان باخت؟ امروز چون اکبر طلای بزرگسالان گرفته عده‌ای به دنبال این هستند که بگویند کار ما بود، ما او را ساختیم، ما کمک کردیم.

وی ادامه داد: کسی که کار می‌کند با عالم و آدم طرف می‌شود، پشتش همه جا حرف هست. من به ندرت جایی مصاحبه کردم، درحالیکه اکبر از صفر کارش را با من شروع کرد. من از سال 94 تا الان کار مربیگری می‌کنم، یوسفی هم تنها شاگردم نیست.

این مربی بابلی با اشاره به شکست یوسفی در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی مقابل امین میرزازاده تصریح کرد: اتفاقا یکی از عوامل و مسببان باخت علی‌اکبر باخت در انتخابی همان آقا  بود، او در کُچ اکبر نشسته بود و یک ریز حرف می‌زد، تا جایی که حسن یزدانی شاکی شد و گفت بگذار آزاد باشد و خودش فکر کند. خب شما که می‌گویی برای این مسابقه از 4 روز قبل به خانه کشتی رفتی، چه کار کردی؟ برنامه‌ات این بود کشتی‌گیر بشیند در خاک و بارانداز نخورد، چه چیزی به کشتی‌اش اضافه کردی که امروز همه چیز را به اسم خودت تمام کنی؟

میرزاده با اشاره به صحبت اخیر بشیر باباجان‌زاده در مقایسه محمد بنا و سایر مربیان گفت: این حرف اصلا خوب نبود، به خود من برخورد. کسی نمی‌تواند افتخارت محمد بنا را نادیده بگیرد، قبلا به او گفته بودم که دوست دارم فقط کنارت بنشینم و کُچ کردن یاد بگیرم، اما مسئله این است که محمد بنا شاید 5 سال دیگر برود، یعنی ما نباید هیچ گزینه‌ای برای جایگزینی او داشته باشیم؟ همه را باید تخریب کنیم؟ چرا باید انگیزه را از مربیان سازنده بگیریم.

 

مربی باشگاه سیدبابل افزود: هر کسی در کشتی یک روز کار کرده، برای این ورزش مایه گذاشته و همه در موفقیت‌ها شریک هستند. اکبر یوسفی 3-4 سال کشتی آزاد تمرین می‌کرد و بعد به فرنگی آمد. زمانی که طلای جهانی گرفت، به او گفتم یک دسته گل و شیرینی بگیر و به دیدار اولین مربی‌ات که زیر نظرش تمرین کردی، برو. ما خون دل خوردیم که اینها نتیجه بگیرند. یوسفی نونهال بود که او را به رده نوجوانان آوردم، بعد یکی بگوید در باشگاهش به این کشتی‌گیر نگاه نمی‌شد، این حرف آزاردهنده است. چرا بعد از مدال گرفتن علی‌اکبر این را می‌گویید، قبلا شما کجا بودید. یوسفی زمانی که باخت آمد گفت که من اشتباه کردم تاوانش هم باختی بود که در انتخابی تیم ملی داد چون راه را نادرست رفته بود.

میرزاده با اشاره به اینکه حاصل کار مربیان سازنده در تیم ملی دیده می‎شود، گفت: اگر قرار به ادعا باشد، آن مربی‌ که در آن گرمای خوزستان و بدون آب، در دهکوره‌ها تمرین می‌دهد باید مدعی باشد. ما مربیان زنجیروار به هم وصلیم. ما در لیگ دسته اول شرکت کردیم، همه اعضای تیم را هم سرمایه‌های خودمان در باشگاه سیدبابل تشکیل می‌دادند، درحالیکه مثلا شهرکرد تیم داده که یک کشتی‌گیر هم از خودش نیست و از شهرهای اطراف تیمش را بسته، ما بدون اسپانسر برای هر مسابقه باید بین 60-70 میلیون هزینه کنیم. از جیب برای ورزش اول این کشور هزینه می‌کنیم که سرمایه‌هایی چون اکبر یوسفی بعدها ستاره تیم ملی شوند.

انتهای پیام/