نظام رتبه‌بندی در راستای حرفه‌ای‌گری رسانه‌های خراسان جنوبی اجرا می‌شود

نظام-رتبه‌بندی-در-راستای-حرفه‌ای‌گری-رسانه‌های-خراسان-جنوبی-اجرا-می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، علی فرخنده در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز بیرجند در مسجد جامع المهدی(عج) اظهار داشت: این استان از دیرباز در حوزه رسانه ظرفیت غنی داشته که حاصل آن پرورش نخبگان و بزرگان علمی و رسانه‌ای از جمله پروفسور معتمدنژاد پدر علم ارتباطات است.

وی با قدردانی از حمایت‌های جدی و مطلوب استاندار خراسان جنوبی در حوزه رسانه‌ای  تصریح کرد: در جلسه روز گذشته استاندار با فعالان رسانه‌ای استان دستاوردهای خوبی حاصل شد.

مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی بیان کرد: آنچه در دنیای غرب و امپراتوری رسانه‌ای به سرکردگی آمریکا وجود دارد این است که تمام تلاش و توان و سرمایه‌گذاری جدی خود در منابع انسانی و مالی و امکانات تجمیع کرده‌اند تا جای شهید و جلاد در نگاه مومن انقلابی ایران و جهان اسلام را تغییر دهند.

وی افزود: تلاش غرب با ابزار پیش برنده رسانه‌ای به دنبال آن هستند عملیات روانی سوئی در جوامع اسلامی و آزادیخواهان عالم و ایران اسلامی پررنگ جلوه دهند تا در نبرد امروز که نبرد اراده‌ها است با تضعیف جوان انقلابی به اهداف شوم خود دست یابند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: دشمن هر روز به دنبال نکته کوچک است تا آن را برجسته کند و نگاه کلان را از جوان انقلابی ما بگیرد و وی را درگیر جرئیات کند.

وی اظهار کرد: روند انقلاب اسلامی در 42 سال گذشته هم پیش رونده‌گی و هم پیش‌برندگی در عالم داشته و دارد.

فرخنده با اشاره به سرمایه‌گذاری دشمن در کار رسانه‌ای گفت: رسانه‌های غرب برای رسیدن به اهداف خود سالانه بالغ بر979 میلیون دلار در امور رسانه‌ای هزینه می‌کنند و هیچ گاه آنان به دنبال رفع مشکلات مردم نیستند و نخواهند بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن برای سانسور  وتقطیع اخبار سالانه 30 میلیون دلار علیه ایران هزینه می کند  گفت: تکلیف ما در این نبرد اراده ها آن است که امید را در دل جوانان ایرانی بکاریم.

وی با بیان اینکه غرب به دنبال پمپاژ ناامیدی و تضعیف زن و مرد جوان انقلابی ایران و استفاده ابزاری از رسانه است  گفت: اینجاست که حساسیت جایگاه رسانه و توجه به نیروهای رسانه‌ای و خبرنگاران ارزش واهمیت والایی پیدا می‌کند.

فرخنده با اشاره تاکید رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در این بیانیه نخستین و ریشه‌ای‌ترین جهاد را 2 اصل برشمردند و آن را بر دوش جوانان گذاشتند که اولین جهاد این است که نهال امید در خود و دیگران بکارید و این تکلیف رسانه‌ها است تا جریان‌سازی کنند.

مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی شکستن محاصره تبلیغاتی دشمن را دومین تکلیف در بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و اظهار کرد: با منطق و دلیل و تجربه تاریخی نظام غرب و سلطه انتهای آن بن بست است.

وی با قدردانی از تلاش و زحمات فعالان عرصه خبر و رسانه  اظهار داشت: فعالیت 140 رسانه در سطح استانظرفیت خوبی در مجموعه رسانه‌ای خراسان جنوبی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از نظام رتبه‌بندی و سطح‌بندی در راستای حرفه‌ای‌گری رسانه‌های خراسان جنوبی خبر داد و گفت: گفتمان رسانه‌های استان، گفتمان انقلاب و توسعه استان است.

فرخنده با اشاره به اهمیت اطلاع‌رسانی گفت: همان گونه که در حوادث اورژانس و هلال احمر در اولین فرصت در کنار حادثه  است، خبرنگاران و رسانه هم باید در اولین لحظات حادثه در محل حاضر باشند و بر این اساس پیشنهاد تشکیل اورژانس رسانه در حوادث ضروری ومورد درخواست است.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها پل ارتباطی مردم هستند افزود: مردم مطالبه‌گری خود از سوی رسانه‌ها انجام دهند و مسئولان عزیز هم آنچه اقدام گره‌گشایی و رفع موانع می‌کنند صادقانه از طریق رسانه‌ها به مردم انتقال دهند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی بر حمایت مردم و مسئولان استان از دفاتر سرپرستی رسانه‌های کشوری در خراسان جنوبی تاکید کرد و گفت: مردم و مسئولان با خرید و اشتراک روزنامه‌های کشور در استان در توسعه اشتغال و اقتصاد رسانه‌ای استان سهیم باشند.

انتهای پیام/250/ح