نویسنده «هفت شاخه سرخ» درگذشت

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، نویسنده مجموعه داستان “حیوان-۱۳۶۴» و “هفت شاخه سرخ-۱۳۷۹» عصر دیروز (سوم اردیبهشت‌ماه) بر اثر بیماری سرطان ریه در بیمارستان دی تهران درگذشت.

بهرامی در تابستان سال گذشته به صورت ناگهانی متوجه شد که دچار سرطان ریه شده است. همان زمان پزشکان گفتند که عارضه قلبی هم دارد. مدتی در بیمارستان بستری بود و بعد به منزل آمد. اسفندماه نیز دچار شکستگی پا شد و زمانی که او را به بیمارستان انتقال دادند، پزشکان پس از نمونه‌برداری از ریه او گفتند که تمام ریه او را لکه‌های سیاه فراگرفته است اما صلاح ندیدند که در این وضعیت عمل شود؛ بنابراین او را به خانه منتقل کردند تا این‌که دو سه روز پیش حالش وخیم شد و مجبور شدند او را به بیمارستان دی منتقل کنند، اما متاسفانه بعدازظهر روز گذشته (یکشنبه، سوم اردیبهشت) ساعت ۱۶ از دنیا رفت.

میهن بهرامی ۱۱ تیر ۱۳۲۶ در تهران متولد شد. فوق‌لیسانس جامعه‌شناسی و دکترای فلسفه را از دانشگاه تهران اخذ کرد و در رشته روان‌شناسی اجتماعی در دانشگاهUCLA ادامه تحصیل داده‌ است.

وی در زمینه‌های علمی و هنری متفاوتی از جمله روانکاوی بالینی، نقاشی، فیلمنامه نویسی، فیلمسازی، نقد فیلم، مجسمه‌سازی، داستان نویسی و ادبیات کودک و نوجوان فعالیت داشته‌ است.

مراسم تشییع پیکر این نویسنده روز سه‌شنبه است و محل و زمان آن متعاقبا اعلام می‌شود.

مراسم ختم این هنرمند فقید روز پنجشنبه در مسجد الرضا در خیابان نیلوفر برگزار می‌شود.