نیکوخصلت: پایه و اساس مدیریت در فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها سنتی است

دکتر سعید نیکوخصلت در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: ورزش ما چون نتیجه‌گرا و گلخانه‌ای است هنوز نتوانسته‌ایم پشتوانه‌های قوی و خوبی را برای تیم‌های ملی داشته باشیم. ما ابتدا نیاز به سیاست‌گذار و سیستم مدیریتی مناسب و خوب داریم تا فلسفه ورزش به بیراهه نرود. اگر سیاست‌گذاری درست باشد قطعاً ورزش به بیراهه نمی‌رود.

وی گفت: در حال حاضر از دانشکده‌های تربیت‌بدنی زیادی برخورداریم که هر ساله فارغ‌التحصیلان بی‌شماری را در رشته‌های مختلف علوم ورزشی تربیت می‌کنند اما از علوم ورزشی به درستی استفاده نمی‌شود و هنوز هم پایه و اساس مدیریت در فدراسیون‌ها و باشگاه‌ها سنتی است.

عضو هیأت علمی دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: چون در ورزش دقیقاً نمی‌دانیم فلسفه ورزش چه چیزی است، این موضوع سبب شده تا تربیت بدنی و قهرمان پروری در کشور درست تدوین نشود.

نیکوخصلت در پایان افزود: اگر از مدیریت کارآمد و خوبی برخوردار باشیم، قطعاً در انتخاب مربیان چه فنی و چه متخصصان علوم ورزشی به بیراهه نمی‌رویم و سعی می‌کنیم از وجود مربیانی بهره‌مند شویم که قابلیت اجرایی داشته باشند نه اینکه در انتخاب مربیان هنوز هم وابسته به الگوهای ناکارآمد باشیم.

انتهای پیام