هشدار هواشناسی خوزستان/ احتمال بروز گرد و خاک محلی- اخبار خوزستان – اخبار استانها تسنیم | Tasnim

هشدار-هواشناسی-خوزستان/-احتمال-بروز-گرد-و-خاک-محلی-اخبار-خوزستان-–-اخبار-استانها-تسنیم-|-tasnim

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، در این اطلاعیه آمده است: رگبار، رعد و برق، تندباد لحظه‌ای، احتمال ریزش تگرگ و برخاستن گرد و غبار همرفتی در مناطق شمال شرقی، شرقی و جنوب شرقی خوزستان و ارتفاعات از ظهر امروز جمعه تا اواخر این وقت پیش‌بینی می‌شود.

احتمال آسیب به جاده‌های روستایی و پل ارتباطی، شکستگی درختان، وقوع صاعقه، ریزش تگرگ و کاهش دید ناشی از گرد و غبار همرفتی و احتمال آبگرفتگی و جاری شدن سیلاب و طغیان رودخانه‌های فصلی در مناطق کوهستانی از مخاطرات این هشدار هواشناسی خوزستان است.

اداره کل هواشناسی همچنین به مردم توصیه کرد از تردد غیرضروری خودداری کنند و تمهید لازم برای کاهش خسارت احتمالی را مد نظر قرار دهند.

در این اطلاعیه همچنین وزش باد جنوبی متوسط تا شدید و تندباد لحظه‌ای و افزایش رطوبت و شرجی، برخاستن گرد و غبار محلی از روز شنبه تا اواخر همان روز در مناطق جنوبی، مرکزی و غربی خوزستان پیش‌بینی شده و اثر مخاطره آن کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا، افزایش غلظت آلاینده‌های گرد و غبار، احتمال آسیب به تاسیسات و سازه های سبک، و احتمال شکستن سرشاخه درختان است.

اجتناب از قرار گرفتن در فضای باز به ویژه برای افراد آسیب پذیر،استحکام سازه‌های موقت و سبک مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره، پارک نکردن خودرو در کنار درختان فرسوده و استفاده از ماسک مناسب در زمان خیزش گرد و غبار محلی از جمله این اقدامات پیشگیرانه این هشدار هواشناسی است.

انتهای پیام/737/ح