والیبال نوجوانان آسیا| کره بر چین غلبه کرد و راهی نیمه نهایی شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های والیبال نوجوانان کره جنوبی و چین در نخستین دیدار از مرحله یک چهارم نهایی مسابقات قهرمانی پسران زیر 18 سال آسیا، امروز (‌شنبه – 29 مرداد 1401) به مصاف هم رفتند که برنده این رقابت، تیم کره با حساب 3 بر 2 بود.

با توجه به حساسیت این مسابقه و اینکه تیم برنده، مجوز حضور در رقابت‌های جهانی 2023 را کسب می‌کرد، هر دو تیم تمام تلاش خود را کردند. کره در ست‌های اول و سوم یا نتایج 25 بر 21 و 25 بر 22 برنده شد و چینی‌ها هم ست‌های دوم و چهارم را 25 بر23 و 25 بر 22 به سود خود تمام کردند تا برنده بازی در ست پنجم مشخص شود.

در ست پنجم، کره جنوبی تیم برتر میدان بود و 15 بر 13 و در مجموع 3 بر 2 حریف خود را شکست داد تا ضمن صعود به جمع 4 تیم برتر در مسابقات پسران زیر 19 سال جهان 2023 نیز حاضر باشد.

کره در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده بازی کویت و ژاپن خواهد رفت.

سرمربی چین که گویا از ترکیب شروع کننده تیمش ناراضی بود، پیش از زدن نخستین سرویس،‌ 2 تعویض انجام داد که همین مسئله، چند دقیقه تاخیر و اعتراض سرمربی کره را به دنبال داشت. قضیه با دخالت فرهاد شاهمیری، ناظر داوری مسابقات، حل شد.

مربی و برخی بازیکنان تیم چین، پیش از شروع مسابقه با نوجوانان توپرسان به بازی و گرم کردن پرداختند.   

سرمربی چین که به داوری بازی هم معترض بود پس از این شکست در نشست خبری بعد از بازی حاضر نشد.

داور اول این بازی، کیوان عابدزاده از ایران بود.  

    برنامه سایر دیدارهای امروز به شرح زیر است:

هند – چین تایپه، ساعت 11:30
ژاپن – کویت، ساعت 14
ایران – تایلند، ساعت 17

چهاردهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی مردان زیر 18 سال آسیا که از روز دوشنبه 24 مرداد در سالن والیبال آزادی آغاز شده است تا روز دوشنبه 31 مرداد ادامه خواهد داشت. 4 تیم برتر این رقابت‌ها، جواز حضور در مسابقات قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد.

انتهای پیام/